Erdoğan’ın şikayetiyle yargılanan şehit annesi Akbaba: Bu dava benim göğsümün madalyasıdır

Erdoğan’ın şikayetiyle yargılanan şehit annesi Akbaba: Bu dava benim göğsümün madalyasıdır

Şehit annesi Pakize Akbaba beraat kararının ardından Bizim TV'ye konuk oldu. Akbaba dava sürecini anlatırken duygusal anlar yaşandı.

Şehit annesi Pakize Akbaba beraat kararının ardından Bizim TV'ye konuk oldu. Akbaba, dava sürecini anlatırken duygusal anlar yaşandı.

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuksuz yargılandığı davada beraat etti.

Kararın ardından Bizim TV'ye konuk olan Pakize Ana kendisine açılan dava hakkında konuşurken duygusal anlar yaşandı.

Pakize Ana yaşadıklarını böyle anlattı;

"Bir şeye çok üzüldüm, kaldıramıyorum bunu. Acaba şehit oğlum bunlara hesap sormak için ne yapacak, ben bunun için mi şehit oldum diyecek ben hakim karşısına çıkayım diye. Buna çok üzülüyorum. Ama umarım çok mutludur. Bu dava benim göğsümün madalyasıdır, başımın tacıdır.

Ben cumhuriyet kadınıyım, Atatürk'ün torunuyum.

Cumhurbaşkanına soruyorum; Cumhurbaşkanına hakaret suçsa, Cumhuriyetin kurucusu, Atatürk'ün koltuğunda oturup neden Atatürk'e hakaret ediyorsunuz? Atatürk bana seçme ve seçilme hakkı vermiş, konuşma yetkisi vermiş onun için çatır çatır konuşuyor Pakize Ana.

işte o video:

NE OLMUŞTU?

1993 yılında Van'ın Başkale ilçesinde teröristlerce girilen çatışmada şehit olan Astsubay Namık Ayhan Akbaba'nın annesi Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba hakkında, CHP'nin, 5 Aralık 2017 tarihinde kadınların seçme ve seçilme hakkının 83’üncü yıl dönümünde düzenlediği 'Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması' programındaki konuşmasında, Cumhurbaşkanına hakaret ettiği suçlamasıyla dava açılmıştı.