Erkan Baş'tan sert açıklamalar: "Önce keli sonra şahı indireceğiz!"

Erkan Baş'tan sert açıklamalar: "Önce keli sonra şahı indireceğiz!"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile girdiği tartışma sonrasında İstanbul Kadıköy'de 5 kişi tarafından saldırıya uğrayan Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Barış Atay için Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklamasına HDP, Sol Parti, SEP, EHP gibi partilerin yanı sıra bir çok sendika ve sivil toplum kuruluşu da desek verdi. Barış Atay, burada yaptığı kısa açıklamada, "Yapabilecekleri tek şey bir devrimciye arkadan saldırtmak. Bu saldırının sorumlusu Süleyman Soylu'dur. Biz İpek Er'in yanındayız, Soylu Musa Orhan'ın yanında. Bu gurur bize yeter" dedi.

ERKAN BAŞ: ÖNCE KEL'İ SONRA ŞAH'I İNDİRECEĞİZ

TİP Genel Başkanı Erkan Baş da konuşmasında, “Onlar siyaseti böyle satranç oyunu falan olarak görüyorlar ya, şimdi ne yaptılar bakın, dikkat edin. Dün Barış’a dönük saldırıya büyük bir halk tepkisi ortaya çıkınca, akşam bir açıklama yaptılar. İşte o piyonu feda ettiler, dediler ki “biz piyano feda ediyoruz” bakın buradan açık söylüyorum piyon fedası ile kurtulamazsınız. Önce Keli, sonra şahı, oradan indireceğiz öyle piyon fedası ile falan olmaz bu iş.” dedi. 

TİP Genel Başkanı, Erkan Baş şöyle konuştu “Halkımıza, dostlarımıza teşekkür ederiz. Bu ülke halkları teslim olmuyor, zorlarına gider bu. Biz bu tarz saldırılarla ilk defa karşılaşmıyoruz. Ey Süleyman Soylu senin ağababan Mehmet Ağarları tanıyoruz. Kararlılığımızı büyütüyorlar. Canlarını acıtıyoruz. Canlarını acıtacağız. Onların bildiği ‘siyasetçilerden değiliz biz devrimciyiz. Biz halkımızın bize verdiği görevin farkındayız. Ankara’daki koltuklarda oturmak için değil Süleyman Soylu’dan hesap soralım diye gönderdi bizi halk. Halkın bize verdiği görevden adım Süleyman Soylu bugün bizden daha fazla korksun. Biz siyaseti onlar gibi yapmıyoruz. Elinizde geleni yapın, biz daha fazla bileyleniyoruz. Bu iktidarı yıkmak konusunda eminiz. Biz sizi iktidar koltuğundan indireceğiz. Kaybettiklerinin, yok olmaya sürüklendiklerinin farkındalar, bizi susturmaya çalışıyorlar.”  

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika