Erkek doktor görecek korkusuyla kendi dikiş attı!

Erkek doktor görecek korkusuyla kendi dikiş attı!

Evli olduğu kadına psikolojik ve fiziksel şiddet uygulayan veteriner hekim, evde kaza geçiren eşini kliniğine çağırdı ve erkek doktor dikiş atmasın diye kendi dikiş attı.

 

Z. K. evliliğinin ilk yıllarından beri veteriner eşi Ali K. tarafından darp edildi. İddiaya göre eşinin zorlamaları sonucu kara çarşaf giymeye başladı. Evde geçirdiği bir kaza sonucu kesilen koluna sırf erkek doktor dikiş atmasın diye veteriner kliniğinde eşi tarafından yaraya dikiş atıldı.

KARA ÇARŞAF GİYDİRDİ

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, Z. K. veteriner olan Ali K. ile 2007 yılında evlendi. Ali K. evliliğin ilk yıllarından beri Z. K.’ya şiddet uygulamaya başladı. İlerleyen yıllarda ise iddiaya göre Ali K. radikal İslamcı kişilerle dostluk kurmaya başladı. Böylelikle Z. K. fiziksel şiddet dışında psikolojik şiddet de görmeye başladı. Ali K. önce Z. K.’ya kara çarşaf giydirmeye çalıştı. Z. K. çarşafı giymeyi reddedince darp edildi. Mecbur kalınca ise kara çarşafa büründü.

KIZ ÇOCUĞUNU DEĞERSİZ GÖRÜYOR

Ali K. bununla da yetinmedi. Z. K.’nın ağabeyinin evine gitmesine izin vermemeye, gidecekse de sadece 1 saat kalması koşuluyla izin vermeye başladı. Ali K., Z. K.’nın ağabeyinin evinden 1 saatten fazla kalması halinde konuşulanların gıybete döneceğini ve bu durumun ise günah olduğunu iddia etti. Çocukları arasında da ayrım yapan Ali K. iddiaya göre kız çocuğunu değersiz görerek kız çocuklarına çok yüz verilmemesi gerektiğini savundu. Süreç böyle devam ederken Z. K. evdeki davlumbazı temizlerken kolunu kesti.

“BAŞKA BİR ERKEK DİKİŞ ATMASIN”

Bunun üzerine eşi Ali K.’ya haber verdi. Ali K., Z. K’yı kendisine ait veteriner kliniğine çağırdı. Burada Z. K.’nın koluna dikiş attı. Ali K. bu durumu ise, “Bizim de doktordan farkımız yok. Aynı işi yapıyoruz. Başka bir erkek dikiş atmasın” diyerek açıkladı. Daha sonra ise yine yaşanan bir tartışma sonucu Ali K., Z. K.’yı darp ederek dışarıya attı. Z. K. bu süreçte hamile olduğunu öğrendi.

DAVA DEVAM EDİYOR

Çocuklarıyla ailesinin yanına yerleşen Z. K.’nın şikâyeti üzerine Ali K. hakkında Küçükçekmece 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “eşe karşı hakaret” , “yaralama”, “tehdit” suçlarından dava açıldı. Z. K.’nın açtığı boşanma davası ise devam ediyor.

Etiketler :