Ermenistan, sıkıyönetim ve seferberlik ilan etti!

Ermenistan, sıkıyönetim ve seferberlik ilan etti!

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan yaptığı açıklamada, Azerbaycan ile yaşanan çatışmalar sonrasında sıkıyönetim ve tam askeri seferberlik ilan ettiğini duyurdu.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Dağlık Karabağ'daki krizin yeniden tırmanması üzerine Ermenistan'da sıkıyönetim ve genel seferberlik ilan ettiklerini duyurdu.

Facebook hesabından açıklama yapan Paşinyan, "Değerli vatandaşlar, şu anda Ermenistan hükümetinin kararıyla sıkıyönetim ve genel seferberlik ilan edildi. Seferberlik kapsamındaki herkesi askerlik şubelerine başvurmaya çağırıyorum" ifadesini kullandı.

Yıllardır çözüm bekleyen bölgede gerilim yeniden tırmanmıştı. Ermenistan, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'a ait 2 helikopter ile 3 İHA'yı vurduklarını, Azeri ordusunun can kayıplarının olduğunu açıklarken Azerbaycan Savunma Bakanlığı da, Ermenistan'ın saldırılarına karşılık verildiğini, 12 Ermeni uçaksavar sisteminin imha edildiğini duyurmuştu.

Erivan ile Bakü, hukuken Azerbaycan’ın fiilense Ermeni güçlerin kontrolünde olan Dağlık Karabağ bölgesi nedeniyle on yıllardır anlaşmazlık içinde.

İlgili Haberler:

Bölgede tansiyon yükseliyor! Ermenistan güçleri, Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açtı

Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarında TRT muhabirleri havan toplarından son anda kurtuldu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Ermenistan'ın askeri araçlarını imha ettik

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Güvenlik Konseyi'ni topladı

Dünya