Ersin Düzen 'in 417 bin liralık maaşına zam mı geldi?

Ersin Düzen 'in 417 bin liralık maaşına zam mı geldi?

TRT'nin spor spikeri Ersin Düzen'in TRT’den geçen yıl aldığı 278 bin liralık ücreti gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a "Bu yıl ücrette herhangi bir artış oldu mu?"...

TRT'nin spor spikeri Ersin Düzen'in TRT’den geçen yıl aldığı 278 bin liralık ücreti gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a "Bu yıl ücrette herhangi bir artış oldu mu?" diye sordu.

CHP'li Atila Sertel, Ersin Düzen’in TRT olanaklarıyla hazırladığı Stadyum programından bu sezon aldığı ücreti Meclis gündemine taşıdı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Sertel, "TRT’nin kameraları, imkanları, stüdyolarında çekilen Stadyum programı geçen yıl Ersin Düzen’in sunumunda, Oğuz Çetin ve Hakan Ünsal’ın yorumlarıyla yayınlanıyordu ve bölüm başı ödenen ücret 34 bin 750 lira idi. Program bu yıl yine Ersin Düzen’in sunumuyla Oğuz Çetin, Giray Bulak, Ali Gültiken ve Kaya Çilingiroğlu olmak üzere 5 kişiyle ekrana geliyor. Yorumcu sayısının artması ile birlikte program için Ersin Düzen’e bölüm başı ödenen ücrette herhangi bir artışa gidilmiş midir?" diye sordu.

HAFTALIK 104 BİN, AYDA 417 BİN TL

Stadyum programı sunucusu Ersin Düzen’in bölüm başı aldığı ücretin aynı kalması durumunda bile bu sezon haftada 3 gün yayınlanan program için haftada 104 bin 250, ayda 417 bin lira gibi bir ücret ödeneceğini belirten Atila Sertel, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a şu soruları yöneltti: 

"7 binden fazla personeli bulunan TRT’nin kendi içinde deneyimli spor yorumcuları yok mudur? TRT’nin yetiştirdiği öylesine bilgili, kültürlü, eğitimli yapımcılar, spikerler var. O halde Stadyum programı neden bu spikere sundurulmamaktadır? 

Ülkemizdeki insanların yaşam koşulları ortada iken devletin imkanlarını kullanarak bir spor programı sunan kişiye bölüm başı astronomik ücretler verilmesini doğru buluyor musunuz? 

TRT’nin 2015 ve 2016 yılında dış yapımlara harcadığı toplam para miktarı nedir? Dış yapımlara harcanan paraları ve bu programların isimlerini kalem kalem kamuoyuna veya şahsıma yazılı olarak açıklar mısınız?"

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv