Ertuğrul Özkök: Gizli bir göz Küçükkaya’yı adım adım izlemiş

Ertuğrul Özkök: Gizli bir göz Küçükkaya’yı adım adım izlemiş

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, moderatör İsmail Küçükkaya ve mazbatası elinden alınan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun canlı yayın öncesi otelde buluşmasına ilişkin, oteldeki...

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, moderatör İsmail Küçükkaya ve mazbatası elinden alınan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun canlı yayın öncesi otelde buluşmasına ilişkin, oteldeki güvenlik kamerası görüntülerinin basına servis edilmesine tepki gösterdi. Özkök, Küçükkaya'nın gizli bir görüşme yapmadığının altını çizerken, "Gizli bir göz adeta Küçükkaya’yı adım adım izlemiş O otele giden hiçbir müşterinin mahremiyeti artık güvende değildir." dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, moderatör İsmail Küçükkaya ve Ekrem İmamoğlu'nun canlı yayın öncesi otelde buluşmasını değerlendirdi.

Özkök'ün yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Benim meselem bunu yayınlayan gazeteler, televizyonlar değil.

Bunu sızdıranlar...

Ve bu ülkede yaşayan vatandaşlar, bu ülkeye gelen yabancılar, otellerini düzgün şekilde işleten turizmciler adına sormak istiyorum.

BİR: Otel bu kamera görüntülerini medya mensuplarına kendi mi vermiştir?

İKİ: Kendi vermediyse hangi emniyet veya savcılık istemiştir de vermiştir?

ÜÇ: Savcılık veya emniyet bunu resmi yollardan mı istemiştir?

DÖRT: Yani Türk otelciliğine, Türk adalet sistemine, vatandaşın mahremiyet hakkına, Türk turizmine, Türk demokrasisine ve hepimizin mahremiyet hakkına bu büyük ihaneti kim yapmıştır?

*

Bu sadece o otelin de değil... İçişleri Bakanlığı’nın, Turizm Bakanlığı’nın, bütün otel sahiplerinin meselesidir.

Bütün Türkiye’nin meselesidir...

*

Buradan ilan ediyorum...

Otel bu konuda bir açıklama yapıncaya kadar, bir daha o otelde ne yemek davetini, ne bir görüşmeyi asla kabul etmeyeceğim..

Yazının tamamı için tıklayın

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika