Ertuğrul Özkök’ten Soylu’ya: İstanbul pek tekin bir yer değildir

Ertuğrul Özkök’ten Soylu’ya: İstanbul pek tekin bir yer değildir

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tehdit ettiği

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tehdit ettiği sözlere ilişkin, "pejmürde etmek” ile “pejmürde edilme”nin arasında ince bir çizgi var. Kelimenin bir de “perişan” anlamı varmış... Acaba “Perişan ederiz” mi demek istedi... Demek ki, bakan isterse seçilmiş bir başkanı perişan edebilirmiş... Edebilir tabii de... Şunu da unutmayalım... İstanbul pek tekin bir yer değildir. 23 Haziran’da bunu gördük" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik “İşini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. Bu kadar açık ve net” tehdidinde bulunmuştu.

Özkök, “Demek ki, bakan isterse seçilmiş bir başkanı perişan edebilirmiş. Bundan 20 yıl önce birileri İstanbul’un seçilmiş belediye başkanını bir şiir okudu diye 'pejmürde etmeye' kalkmış, görevden almış, üç buçuk ay hapis yatırmıştı.O insan şimdi Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş güçlü Cumhurbaşkanı” dedi.

Özkök, ”pejmürde etmek” ile “pejmürde edilme”nin arasında ince bir çizgi olduğunu söyledi.

Yazının tamamı için tıklayın

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika