Erzurum Valisi Memiş: Verimli dana yetiştiren, benim gözümde sanatçıdır

Erzurum Valisi Memiş: Verimli dana yetiştiren, benim gözümde sanatçıdır

Erzurum Valisi Okay Memiş, sanatçının işlevini, “Bana göre güzel, verimli dana yetiştiren kardeşim, benim gözümde bir sanatçı. Üreten sizlersiniz, bu vatandaşı doyuran siz değerli çiftçilersiniz” dedi.

‘Erzurum şartlarında kışlık yem bezelyesi ve tritikale karışımının ekimi ve yaygınlaştırma eğitimi’ projesi kapsamında yapılan etkinliğe; Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat, Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, bürokratlar ve yöre çiftçisi katıldı.

DHA’nın aktardığına göre etkinlikte konuşan Vali Memiş, verimli dana yetiştirenleri “kendi gözünde sanatçı olduğunu” söyledi. Memiş şöyle konuştu:

“Her zaman sizlerin yanında, emrindeyiz. Bana göre, her zaman söylüyorum; güzel, verimli dana yetiştiren kardeşim, benim gözümde bir sanatçı. Resim yapan ressam kadar, şarkı söyleyen şarkıcı, türkücü kadar benim gözümde eli nasırlı amcam, teyzem değerli. Kaliteli patates yetiştiren çiftçimiz de çünkü üreten sizlersiniz, bu vatandaşı doyuran siz değerli çiftçilersiniz. Biz de her türlü imkanımızla sizlerin yanında olacağız” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem