Eşini döven ve swinger'a zorlayan, kızını taciz eden babaya 27 yıl hapis verildi

Eşini döven ve swinger'a zorlayan, kızını taciz eden babaya 27 yıl hapis verildi

Kocaeli'nde yaşayan Z.U.'nun (46), 26 yıl boyunca şiddet gördüğü, swinger'a (eş değiştirme) zorlandığı ve kızının cinsel istismara uğradığı iddiasıyla...

Kocaeli'nde yaşayan Z.U.'nun (46), 26 yıl boyunca şiddet gördüğü, swinger'a (eş değiştirme) zorlandığı ve kızının cinsel istismara uğradığı iddiasıyla eşi Erol U. hakkında açtığı davanın ikinci duruşmasında karar çıktı. Erol U. 27 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bandırma Açık Cezaevi'nde 16 Ocak'tan beri tutuklu bulunan, 'tehdit' ve 'çocuğun cinsel istismarı' suçlamalarıyla yargılanan Erol U., Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki son duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın da müdahil olduğu davada Erol U., mahkeme heyetince yapılan yargılama sonucu 27 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

'ADALET İSTİYORUZ'

Duruşma öncesi Yalova Adliyesi önünde bir araya gelen kadın örgütleri de sanığın en ağır cezaya çarptırılmasını talep eden bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, "Çocuk istismarına sessiz kalmıyoruz. Babası tarafından istismara uğrayan çocuk ve eşi tarafından yıllarca şiddet görmüş, cinsel saldırıya uğramış anne Z.U. için adalet istiyoruz. Çocuklar ve kadınlar için adalet sağlanmalıdır. Ceza davası çocuğun yaşadığı davayı ağırlaştırmamalıdır. Adil yargılama yapılmalıdır. Haksız indirimler evrensel haklar çerçevesinde sınırlandırılmalıdır.

İdam ve hadım çözüm değildir. İstismarı durdurmak baştan sona bütünlüklü bir süreçtir. Tüm bu hizmetler çocuğun yüksek yararı gözetilerek ve çocuk örselenmeden planlanmalıdır. Çocuk koruma kanunu tam ve etkili uygulanmalıdır. Kadınlar yaşasın ve çocuklar gülsün, diye her yerde mücadeleye devam edeceğiz" denildi.