Eski AKP'li bakandan hükümete 'ihraç' tepkisi

Eski AKP'li bakandan hükümete 'ihraç' tepkisi

Habertürk'teki yazılarında AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik eleştiriler yapan Ömer Dinçer, AKP’nin daha önce üniversitelerde özgürlükleri savunduğunu iddia ederek, "AK Parti iktidara gelirken üniversiteler üzerinde...

Habertürk'teki yazılarında AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik eleştiriler yapan Ömer Dinçer, AKP’nin daha önce üniversitelerde özgürlükleri savunduğunu iddia ederek, "AK Parti iktidara gelirken üniversiteler üzerinde bir yönetim ve denetim kurumu olduğu için YÖK’ün kaldırılması, üniversitelerin idari olarak, özerk ve bilimsel olarak özgür olması, düşünce ve inanç özgürlüğünün sağlanması, devletin insanların kılık kıyafetine müdahale etmemesi için söz vermişti" dedi.

'HİÇ KİMSENİN İTİRAZI OLMAZ'

AKP’nin daha önce üniversitelerle ilgili bugün yaptığının tam tersini savunduğu belirten Dinçer, yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Vakıf üniversitelerinin rektörünü atamayı aklına bile getirmeyen AK Parti, o günlerde devlet üniversitelerinde en çok oyu aldığı halde atanmayan rektörlerin haklarını savunmaktaydı.

Dolayısıyla iktidara gelince, Kamu Yönetimi Reformu Temel Kanunu’nda 'Kamu idaresinin amacı, vatandaşların temel hak ve özgürlüklerini kullanmasının önündeki engelleri kaldırmaktır' yazmıştı.

Hiç şüphesiz, normal bir süreçten geçmiyoruz. Kalleş bir darbe teşebbüsü atlatıldı. Bu süreçte ihanet eden, darbeye teşebbüs eden, doğrudan veya dolaylı destek verenlerin, puslu havadan yararlanıp şehirleri işgal etmeye kalkan teröristlerin, teröre ve şiddete açıkça söz ve eylemleriyle katkı sağlayanların cezalandırılmasına hiç kimsenin itirazı olamaz. Aksine, cezalandırılmazsa adalet sağlanmış olmaz."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem