Eski CIA Direktörü: PYD, PKK’nın kuzeni

Eski CIA Direktörü: PYD, PKK’nın kuzeni

Eski CIA Direktörü David Petraeus, Münih Güvenlik Konferansı’nda konuştu. Türkiye konulu oturumda söz alan David Petraeus, PYD için "ABD'nin terör örgütü olarak kabul ettiği PKK'nın kuzeni" dedi. Petraeus, PYD’nin IŞİD’e...

Eski CIA Direktörü David Petraeus, Münih Güvenlik Konferansı’nda konuştu. Türkiye konulu oturumda söz alan David Petraeus, PYD için "ABD'nin terör örgütü olarak kabul ettiği PKK'nın kuzeni" dedi. Petraeus, PYD’nin IŞİD’e karşı iyi mücadele ettiğini söyledi.

''TUTAMAYACAĞIN KENDİ KURTARMAMALISIN’

David Petraeus, Rakka operasyonu hakkında da ilginç değerlendirmelerde bulundu. Eski CIA Direktörü, “Rakka'nın bir Kürt kenti olmadığı ve bu nedenle Kürtler tarafından kurtarılamayacağı anlayışı var. Askeri anlayışa göre tutamayacağın toprağı kurtarmamalısın'' şeklinde konuştu.

Petraeus, Türkiye – ABD ilişkileri hakkında da, “Suriye'de daha fazla kan akmasının nasıl önlenebileceği hedefine odaklanılmalı. Türkiye bu konuda çok somut öneriler sundu, bu önerilerin çok ciddiye alındığını düşünüyorum'' ifadelerlini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya