Eski futbolcu kamyonla yurtdışına kaçmaya çalışırken yakalandı

Eski futbolcu kamyonla yurtdışına kaçmaya çalışırken yakalandı

Eski futbolcu Sezer Öztürk Artvin Hopa'da bir kamyonla yurtdışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

Trafikte yol verme tartışması yüzünden tartıştığı kişilere silahla ateş ederek 1 kişinin ölümüne neden olan eski futbolcu Sezer Öztürk, Artvin’den Gürcistan’a gitmek için bindiği kamyonette yakalandı. Öztürk, sorgusunun ardından “Kasten öldürme” suçundan tutuklandı.

Eski futbolcu Sezer Öztürk ile Halil İbrahim Genç arasında çıkan yol verme tartışmasında Halil İbrahim Genç silahla vurularak öldürülmüştü. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında firari olan şüpheli Sezer Öztürk, Artvin’den Gürcistan’a gitmek için bindiği kamyonetin arkasında yakalandı.

Öztürk’ün ifadesi

Öztürk, ifadesinde suçlamayı reddetti: 

Olay günü çocuklarımı hayvanat bahçesine götürdüm, daha sonra eve dönerken arabamın önünü kestiler, beni darp ettiler. Ölümden döndüm, kafama aldığım darbelere ilişkin raporları mahkemeye sunacağım. İlla haklı olmak için ölmem gerekmiyor. Ben ateş etmedim, Ömer Genç benim korumamdır, olay sırasında o havaya ve yere ateş etti. Karşı taraf 30-40 kişiydi. Alkollü vaziyette bize saldırdılar, benim yanımda korumam, korumamın çocukları ile benim küçük çocuklarım ve eşlerimiz vardı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem