Eski Ticaret Bakanı Canikli hakkında dikkat çeken iddialar: Canikli neden sessiz?

Eski Ticaret Bakanı Canikli hakkında dikkat çeken iddialar: Canikli neden sessiz?

Gazeteci Metin Cihan, eski AK Partili Nurettin Canikli'nin olduğunu söylediği şirketler hakkında çarpıcı iddiada bulundu.

Giresun'da araba çarpması sonucu hayatını kaybettiği belirtilen Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili iddiaları gündeme getiren gazeteci Metin Cihan, bu kez de eski AK Partili Nurettin Canikli'nin olduğunu söylediği şirketler hakkında çarpıcı iddiada bulundu. TMSF'nin el koyduğu şirketlere kendi şirketlerini yöneten yakınlarını ve danışmanlarını atadığını belirten Cihan, bu yöntemle şirketlerin içinin boşaltıldığını iddia etti. Canikli'nin ise iddialara günlerdir sessiz kalması dikkat çekiyor.

Giresun'da araba çarpması sonucu hayatını kaybettiği belirtilen Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili iddiaları gündeme getiren gazeteci Metin Cihan, bu kez de eski AK Partili Nurettin Canikli'nin olduğunu söylediği şirketler hakkında çarpıcı iddiaları gündeme getirdi.

Cihan Rabia Naz Vatan olayında Canikli'nin çarpan arabayı kullanan akrabasını koruduğunu iddia etmişti.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan bir dizi paylaşım yapan Cihan, Canikli'nin Hazine ve Maliye Bakanı olduğu dönemde TMSF tarafından el konulan Akın Çorap şirketinin başına danışmanını atadığını belirtti. Canikli'nin TMSF'nin el koyduğu başka şirketlere de atadığı yakınlarının aynı zamanda kendi şirketlerini de yönettiğini ifade eden Cihan, şirketlerin içinin boşaltıldığını da savundu.

CANİKLİ GÜNLERDİR İDDİALAR KARŞISINDA SESSİZ
Bu yöntemle TMSF'nin el koyduğu şirketlerin içinin boşaltılıp batırılmaya çalışıldığını iddia eden Cihan, Canikli'nin kredi kartı ekstresi için verdiği adresin Simin Tekstil'e ait olduğunu belirtti. Cihan, paylaşımlarında söz konusu iddialarını destekleyen Canikli ile yakınları arasında geçen WhatsApp yazışmalarını da paylaştı.


Canikli'nin sosyal medyada akrabalarıyla yaptığı WhatsApp görüşmelerinin ve çok sayıda şirketi olduğu iddialarına rağmen günlerdir sessiz kalması dikkat çekiyor.

CANİKLİ HAKKINDAKİ BU İDDİALARA CEVAP VERECEK Mİ? BEKLİYORUZ
Öte yandan Gelecek Partisi Kurucusu ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Abdullah Güzeldülger de Canikli'nin sessiz kalmasına tepki gösterdi. Güzeldülger Twitter paylaşımında “Nurettin Canikli hakkındaki bu iddialara bir cevap verecek mi ? Bekliyoruz” dedi. Güzeldülger, paylaşımında AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da etiketledi.


CANİKLİ İLE İLGİLİ SÖZ KONUSU İDDİALAR ŞÖYLE
Cihan söz konusu paylaşımlarında şu iddialarda bulundu:

“Canikli TMSF’nin el koyduğu Akın Çorap’ın başına kimi koyuyor biliyor musunuz? Danışmanı Fatih Salih Paşaoğlu’nu. Evet baya bildiğin danışmanı. El konulan diğer şirketleri de (Aydınlı, Koza, Boydak) kendi adamlarına emanet ediyor. Sermaye güle oynaya Canikli’ye transfer ediliyor.

Yani aslında Canikli bu şirketlerin hepsine çökmek istiyor. Adıyla sanıyla çökemeyeceği için bir şebeke kuruyor. Bu şebeke hep birlikte hem kayyumları hem Canikli’nin şirketlerini yönetiyor. Al gülüm ver gülüm işlemlerle, kayyum varlıkları Canikli’nin şirketlerine aktarılıyor.


Şimdi fark ettim. Canikli’nin kredi kartı ekstresindeki adres ile Simin Tekstil’in adresi aynı. Nitekim şirketin gider kalemleri içinde Canikli’nin kredi kartları da var.

Canikli, Akın Çorap’ın başına danışmanını yerleştirip, bu işlerden pek anlamamakla birlikte, sanırım şirketi zarar ettirip batırmak istiyor. Zamanla tüm varlığın Simin Tekstil’e nakledilmesi öngörülüyor. Ekteki belgede görebileceğiniz gibi Simin Tekstil Akın Çorap’ı baz alıyor.

Peki Simin Tekstil’in görünen sahibi kim? Yüzde 100 hisse ile Kazım Albayrak. Kazım Albayrak şirketle hiç ilgilenmiyor. Aralarındaki anlaşmayı bilmiyorum ama elbet bu soygundan payını alıyor.

Canikli’nin ortağı ve Simin’in kağıt üstündeki sahibi Kazım Albayrak’ın diğer şirketlerine bakayım dedim. İlk çıkan Birun Otel tanıdık geldi. Şaban Vatan'ın eski tweetlerini arattım. Meğer Canikli, Rabia Naz Cinayeti'nde çok kirli bir işe bulaşan birini ağırlamış ve finanse etmiş.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem