Eskişehir'de yarın okullar tatil edildi

Eskişehir'de yarın okullar tatil edildi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün, şehrin yüksek yerlerinde yapılacak su kesintilerinin 4 Kasım Cuma günü sabah saatlerinden başlayarak 5 Kasım Cumartesi gününe kadar süreceğini...

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün, şehrin yüksek yerlerinde yapılacak su kesintilerinin 4 Kasım Cuma günü sabah saatlerinden başlayarak 5 Kasım Cumartesi gününe kadar süreceğini bildirmesi üzerine, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, su kesintisi kapsamında yaşanabilecek hijyen sorunu nedeniyle bazı ilçelerde okulların yarım gün tatil olacağını duyurdu.

İşte Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın tamamı:

"Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 04 Kasım 2016 sabahı saat: 07.00’de başlayacak olan su kesintisinin şehrin yüksek yerlerinde saat 14.00’den itibaren hissedileceği ve 05 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 20.00’a kadar süreceği belirtilmiştir.   İl merkezinde şehir şebekesinden beslenen ve ikili öğretim yapan eğitim kurumlarında yoğun öğrenci bulunması ve sıhhi hijyenin de olumsuz etkileneceği düşünülmüş olup ve bu nedenle; 04 Kasım 2016 tarihinde, Merkez Tepebaşı ve Odunpazarı İlçelerine bağlı eğitim kurumlarında (Şehir şebekesinden suyu karşılanan eğitim kurumları) yarım gün eğitim öğretim uygulaması yapılması kararlaştırılmıştır.   05 Kasım 2016 tarihinde eğitim kurumlarımızdaki her türlü destekleme- yetiştirme kursu vb. faaliyetlerin daha sonra telafi edilmek üzere ertelenmesine, 04-05 Kasım 2016 tarihlerinde öğrencilerin izinli, öğretmenlerin de idari izinli sayılmasına karar verilmiştir."

5 KASIM'DAKİ KURSLAR DA ERTELENDİ

Valilikten yapılan açıklamada, 5 Kasım 2016 tarihinde eğitim kurumlarındaki her türlü destekleme-yetiştirme kursu ve benzeri faaliyetlerin daha sonra telafi edilmek üzere ertelenmesine, 4-5 Kasım 2016 tarihlerinde öğrencilerin izinli, öğretmenlerin de idari izinli sayılmasına karar verildiği belirtildi. 

Açıklamada, "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 4 Kasım 2016 sabahı saat 07.00’de başlayacak olan su kesintisinin şehrin yüksek yerlerinde saat 14.00’den itibaren hissedileceği ve 5 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 20.00’a kadar süreceği belirtilmiştir. İl merkezinde şehir şebekesinden beslenen ve ikili öğretim yapan eğitim kurumlarında yoğun öğrenci bulunması ve sıhhi hijyenin de olumsuz etkileneceği düşünülmesi nedeniyle; 4 Kasım 2016 tarihinde, Merkez Tepebaşı ve Odunpazarı İlçelerine bağlı eğitim kurumlarında (Şehir şebekesinden suyu karşılanan eğitim kurumları) yarım gün eğitim öğretim uygulaması yapılması kararlaştırılmıştır" denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim