'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinin eski oyuncusu Ece Hakim, Harvard Üniversitesi'nden mezun oldu

'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinin eski oyuncusu Ece Hakim, Harvard Üniversitesi'nden mezun oldu

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki başarısıyla bilinen oyuncu Ece Hakim'in, tam burslu kazandığı Harvard Üniversitesi'nden mezun olduğu öğrenildi. İyi bir derece ile mezun olan Hakim'in başarısı sevenlerini de bir hayli gururlandırdı.

'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisi oyuncusu 22 yaşındaki Ece Hakim, 2016 yılında Harvard Üniversitesi'ni tam burslu kazanmış ve eğitimi nedeniyle rol aldığı diziden ayrılmaya karar vermişti.

gogsumuzu-kabartti-oyuncu-ece-hakim-harvard-14162224-3632-m.jpg

"HARVARD'A GİTMEK HAYALİMDİ"

Psikoloji bölümü eğitimini tamamlayan oyuncu, "Lisedeki en yakın arkadaşım bana bu ayıcığı hediye ettiğinden beri Harvard’a gitmek benim hayalimdi. Bugün Harvard’dan mezun oldum" diyerek müjdeli haberi sevenleriyle paylaştı.

gogsumuzu-kabartti-oyuncu-ece-hakim-harvard-14162224-399-m.jpg

BİTİRME TEZİ KONUSU

Ece Hakim, bitirme tezi için de "Kadının toplumdaki yerine dair sahip olduğum hassasiyeti beni takip edenleriniz bilir. Psikoloji bitirme tezimi de kullandığımız dilin, erkek egemen alanlarda çalışan kadınlara karşı sahip olduğumuz bilinçdışı inançları nasıl etkilediği üzerine yazdım. Bu yorucu ama ödüllendirici süreç boyunca destekleri için tüm aileme ve arkadaşlarıma teşekkür ederim" diye not düştü.

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin