Ethem Sancak: Beşiktaş'ı satın alacağım

Ethem Sancak: Beşiktaş'ı satın alacağım

İş insanı Ethem Sancak, mali zorluklar nedeniyle Beşiktaş'ın TMSF ihalelerine düşmesi halinde kulübü satın almak istediğini söyledi.

Eski Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi ve iş insanı Ethem Sancak, Beşiktaş eski yöneticisi Candaş Tolga Işık'ın canlı yayın konuğu oldu. 

Adana Demirspor'un başkanı Murat Sancak'ın da kuzeni olan Sancak, TV100'de Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beşiktaş'ı satın alma planlarından bahseden Sancak, "13 yaşından beri Beşiktaş'ın hiçbir maçını kaçırmam. Fanatik bir Beşiktaş taraftarıyım. En övündüğüm hasletlerin birisi olur. Neden? Çünkü Beşiktaş. Bu ulusu inşa edenlerin takımıdır. Milli mücadelenin takımıdır.  Beşiktaş'ı teşkilatı mahsusa kurdu. Ordu kadar devletin çekirdeği bir takımdır. Ve bir milli takımdır Beşiktaş. Ancak şu anda tüm kulüplerin borcu inanılmaz seviyede. Bu derneklerle falan yönetilecek bir iş değil artık. endüstriye uygun bir şirketleşme olursa ve bir gün Allah korusun, TMSF'ye düşerse Beşiktaş, ihaleye girip alacağım. Bir konsorsiyum oluşturacağım. Beşiktaş'ı Asya'nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim" ifadelerini kullandı.

"Hepsi düşecek, görünen o"

Bu noktada programın sunucusu, Beşiktaş eski yöneticisi Candaş Tolga Işık'ın "Beşiktaş TMSF'ye falan düşmesin de, siz de almayın" şeklindeki müdahalesine ise Sancak, "Hepsi düşecek, görünen o. 4 büyük takımın her biri yılda 1 milyar lira faiz ödüyor. Beşiktaş yılda 1 milyar lira faiz ödüyor, nereden çıkaracaklar bunu? Altyapıya önem verir de futbolcu yetiştirip satabilirlerse, Avrupa piyasasına ihracat yapabilirlerse belki, lakin o da çok zor. Misal Rıdvan'ı çıkardık. Önlem alamadıkları için çok ucuza gitti. 5 sene kontrat yapamadılar. Rıdvan ilerde 30-40 milyonluk adam olacak " ifadeleriyle yanıt verdi.

Spor