Ethem Sancak'ın yeğeni Mesut Sancak hasar alan binalarını böyle savundu

Ethem Sancak'ın yeğeni Mesut Sancak hasar alan binalarını böyle savundu

Folkart yapı yönetim kurulu başkanı ve işadamı Ethem Sancak'ın yeğeni Mesut Sancak, İzmir depreminde yüksek hasar alan Folkart yapının yapmış olduğu binalar ile ilgili şok sözler söyledi.

İzmir’de 6,9 büyüklüğünde gerçekleşen deprem sonrası yaraları sarma ve arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Birçok bina kullanılamaz hâle geldi. Bunlardan biri de Ethem Sancak’ın yeğeni Mesut Sancak’ın şirketine ait Folkart Yapı’nın binası oldu. Folkart’ın binaları, İzmir’in en sağlam binaları olarak lanse ediliyordu.

Folkart yapı yönetim kurulu başkanı ve işadamı Ethem Sancak'ın yeğeni Mesut Sancak, İzmir depreminde hasar alan Folkart yapının yapmış olduğu binalar ile ilgili şok sözler söyledi.

İzmir depreminde Folkart yapının yapmış olduğu dairelerden birinin uğradığı hasarın fotoğraflarını gönderen bir vatandaş "Buna bir açıklamanız var mı? Folkart yapı" diye sordu.

Mesut Sancak, "Böyle bir depremde gayet normal sonuçlar. Sadece sıva çatlakları bunlar. Önemli olan taşıyıcı sistemler. Bizim sıvalar çatlamaz diye bir iddiamız yok" cevabını verdi.

 

Bunun üzerine mağdur vatandaş başka fotoğraflar göndererek "Bunlar da mı sıva çatlağı?" Yaptığınız binalara hasar tespit çalışması yapsanız iyi olur!" diye karşılık verdi

 

“Fugaların patlaması çok normal bir yapı davranışıdır”

Bir sosyal medya kullanıcısı ise görselde patlayanların fuga olduğunu ve depremde iki blok ayrı ayrı hareket ederken fugaların patlamasının normal olduğunu ileri sürdü. 

Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise Folkart’ın binasında bulunan apartman dairesinin videosunu sosyal medyadan paylaştı. Kullanıcı, evi İzmir’in en sağlam binası diye tuttuğunu söyledi.

 

 

GENEL