Ethereum, bir günde yüzde 17 değer kaybetti

Ethereum, bir günde yüzde 17 değer kaybetti

Bildiğiniz gibi kripto para pazarı bir süredir adeta bir serbest düşüşün içine girmiş durumda. Bitcoin ve Ethereum gibi en “güvenilir” kripto para birimleri bile bugün, 2022’nin başındaki değerlerinin çok çok altındalar.

Üstelik bu düşüş yakın zamanda da durulacak gibi durmuyor. Bitcoin’in yeni dipleri gördüğü bugünlerde, onun en büyük rakibi olan Ethereum da ciddi bir düşüş yaşıyor. Ancak Bitcoin’in aksine Etherium cephesindeki düşüşün başlıca sebebi bu kripto para biriminin arkasındaki isimlerin ters tepen stratejileri.

Ethereum dört gün önce ciddi bir güncelleme aldı. “The Merge” yani “Birleşme” olarak adlandırılan bu güncellemenin kripto para birimini yenileyip, eskisinden daha iyi hale getireceği ve böylece eski günlerine dönmesine zemin hazırlayacağı düşünülüyordu. Ya da en azından güncellemeyi hazırlayanların umudu bu yöndeydi. Ancak hiç de öyle olmadı. Aksine “The Merge” kripto para biriminin ciddi ölçüde değer kaybetmesine neden oldu.

e2

Ethereum, bir günde yüzde 17 değer kaybetti. “The Merge” öncesinde yaklaşık 1600 dolar civarlarında seyreden kripto para biriminin değeri 1327 dolara kadar düştü. Bugün ise 1360 dolar civarında seyrediyor. Kripto para biriminin The Merge sonrası gelen bu düşüşten kurtulup kurtulamayacağını bekleyip göreceğiz. Ancak şimdilik işlerin istendiği gibi gitmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Realme Watch 3, Avrupa’da satışa çıkıyor

Teknoloji