Ethereum’un kısa sürede 10 bin dolara ulaşabileceği iddia ediliyor

Ethereum’un kısa sürede 10 bin dolara ulaşabileceği iddia ediliyor

Ethereum 10 bin dolar olacak mı? İşte yanıt! Hemen yazımızın başında belirtelim. Bu içerikteki hiç bir bilgi yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Dolayısıyla yatırımlarınızı kendi görüşleriniz doğrultusunda yapmanızı öneririz.

Şimdi gelelim haberimize. Bilindiği üzere son günlerde bir ETH kasırgasıdır koptu gidiyor. Bitcoin’in ardından en değerli 2. kripto para konumunda yer alan ETH, sadece son bir haftada yüzde 25 oranında değer kazandı.

Hatırlanacağı üzere 4 Ağustos tarihinde ETH ağında önemli bir güncelleme gerçekleşti. Bu güncelleme sonrasında Ethereum’daki işlem ücretleri önemli oranda düştü. Bununla birlikte Ethereum’a olan ilgi arttı ve kısa sürede 3000 dolar bandı geçildi.

Temmuz genelinde 2000 doların altında sıkışıp kalan ETH, 1 Ağustos sonrasında ise adeta coştu. Kısa sürede 2000 dolar direncini kıran ETH, önce 2500 dolar ardından da 3000 dolar direncini kırarak önemli rekorlara imza attı.

Geçtiğimiz günlerde 3150 dolar seviyelerini test eden ETH buralardan 2900 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ardından hızla 3000 doları geçen ETH kritik 4000 dolar direncinde takıldı. Peki rekor gelecek mi?

Bazı uzmanlar ETH’nin yükselişinin kademeli olarak devam edeceğini söylüyorlar. Yani dönemsel olarak düşüşler yaşansa da ETH’nin daha gidecek çok yolu var. Bu yol en sonunda 10 bin dolara kadar uzanacak. Fakat bunun için net bir süre vermek çok zor.

Elbette tekrardan dip not olarak hatırlatalım. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Keza ETH’nin 1600 dolar seviyesine ulaşıp 70 dolara kadar düştüğü günleri de unutmamak gerekiyor.

Squid Game oyunlarında esas kazanan Netflix oldu

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para