Eto'o Katar'da çılgına döndü: YouTuber'ın yüzüne diziyle vurdu

Eto'o Katar'da çılgına döndü: YouTuber'ın yüzüne diziyle vurdu

2022 Katar Dünya Kupası'nda dün akşam oynanan Brezilya-Güney Kore maçının çıkışında Kamerun Futbol Federasyonu Başkanı Samuel Eto'o kendisini görüntüleyen Cezayirli bir Youtuber'a saldırdı.

Son 16 turu için 974 Stadyumu'nda 5 Aralık akşamı oynanan Brezilya - Güney Kore maçını, Samuel Eto'o da tribünden takip etti.

Fransız La Opinion, Brezilya'nın 4-1 kazandığı maçın çıkışında Samuel Eto'o'nun Cezayirli bir Youtuber'a saldırdığı görüntüleri paylaştı.

Görüntünün başında maçtan çıkan Eto'o'nun taraftarla fotoğraf çektirdiği görülüyor. Daha sonra elinde kamerasıyla kadraja adı Said Mamouni olduğu öğrenilen Cezayirli bir Youtuber kadraja giriyor. Kısa süre sonra yaşanan bir diyalog üzerine adeta çılgına dönen Eto'o bir anda Cezayirli Youtuber'ın üzerine yürümeye başlıyor.

Suratına diziyle vurdu

Fanatik'in haberine göre; araya girmeye çalışanlar olsa da Eto'o, yere düşen kamerasını almak için yere eğilmesini fırsat bilerek Mamouni'nin suratına diziyle son derece şiddetli bir tekme atıyor. Mamouni sert tekmenin etkisiyle yere yığılırken, araya girenler efsane futbolcuyu bölgeden uzaklaştırıyor. Aynı zamanda resmi Dünya Kupası Elçisi olan Samuel Eto'o'nun bu hareketi büyük şok etkisi yarattı.

Daha sonra Youtube kanalından bir açıklama yapan Said Mamouni kırılan kamerasını ve Eto'o'nun suratında vurduğu yerleri gösterdi.

Olayın nedeni Kamerun-Cezayir maçı mı

Olayın nedeni henüz tam olarak bilinmezken tartışmanın geçtiğimiz mart ayında Dünya Kupası elemelerinde Cezayir ile Kamerun arasında oynanan maçla ilgili olduğu iddia edildi. Kamerun, deplasman golüyle Cezayir'i eleyip Dünya Kupası bileti almış, Cezayir cephesi ise maçın hakemine öfke kusmuştu. Mamouni'nin maçı hatırlatıp Kamerun Futbol Federasyonu Başkanı olan Eto'o'ya hareket etmiş olabileceği söyleniyor.

Etiketler :