Evlendikleri günün gecesi uyku ilacıyla uyutup kaçtı

Evlendikleri günün gecesi uyku ilacıyla uyutup kaçtı

Çorum’un Aşdavul Köyü'nde meydana gelen olayda çobanlık yaparak geçimini sağlayan 34 yaşındaki Eray B., evlenmek istediğini dile getirince, bir tanıdığı olan Y.Ö., "Madem evlenmek istiyorsun, biz seni evlendirelim. Gaziantep’te...

Çorum’un Aşdavul Köyü'nde meydana gelen olayda çobanlık yaparak geçimini sağlayan 34 yaşındaki Eray B., evlenmek istediğini dile getirince, bir tanıdığı olan Y.Ö., "Madem evlenmek istiyorsun, biz seni evlendirelim. Gaziantep’te bir kız var. Gel seni oraya götürelim, kızı da alıp gelelim'' diyerek, ikna etti. Eray B., babası Halil B., ağabeyi Temel B. ve tanıdıkları O.K., Y.Ö ve Ş.K. ile Gaziantep’e gitti.

Damat adayı ile birlikte 6 kişi Gaziantep'te Suriyeli 27 yaşındaki Safa S.’nin ailesinin yaşadığı eve gitti. Burada Eray B. ve Safa S. ile tanıştı. Kadının akrabaları olduğunu söyleyen kişiler 12 bin 500 TL para istedi. Damat adayı Eray B. ve ailesi istenilen bu parayı verdi.

Gelinin yakınları ve damadın yakınları birlikte Çorum’a geri döndü. Çorum’da da 6 bin TL’lik altın ile çeşitli kıyafetler ve eşyalar alındı. Gençlerin evlenme arifesinde aracılar 7 bin 500 TL daha para istedi. Bu para da ödendi. 

Eray B. ve Safa S.’nin imam nikahının kıyılması sırasında Suriyeli aileden birisi “İmam nikahını biz kıyarız'' diyerek sözde nikah kıyıp daha sonra gelini köyde bırakıp ayrıldı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise, Eray B., annesi Kamer B., babası Halil B., gelinleriyle birlikte bir süre oturup sohbet etti. Gelin Safa S., yaptığı kahvenin içine uyku ilacı atıp aileye servis yaptı. Kahveleri içen B. ailesi, uykuya daldı. Para ve altınlarla evden çıkan Suriyeli gelini fark eden köylüler durumu jandarmaya bildirdi. Safa S., kendisini almaya gelen 3 kişi ile birlikte jandarma tarafından yakalandı. 

Uyandığında başından geçenleri jandarmaya anlatarak şikayetçi olan Eray B., "Cezalarını çeksinler. Bunlar şebekeymiş, civarda pek çok kişiyi içimizdeki insanların da katılmasıyla aynı yöntemle dolandırmışlar. Alın terimizle kazancımıza göz dikiyorlar. Ben 50 bin TL’ye yakın para harcadım. Kısacası dolandırıldım. İlaçla uyutulduk. Cezalarını çeksinler" dedi. Konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yaşam