Evli olduğu kadını öldüren Mehmet Büyük yakalandı

Diyarbakır'da evli olduğu Süreyya Büyüğü öldüren; 3 çocuğunu, eşinin kız kardeşini ve akrabasını yaralayan Mehmet Büyük isimli erkek saklandığı evin ahırında yakalandı.

 

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde evli olduğu Mehmet Büyük'ün şiddetine maruz kalan ve şikayette bulunan Süreyya Büyük kızı Yağmur ile birlikte Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'ne (ŞÖNİM) teslim edildi. Süreyya Büyük, 21 Ocak'ta dilekçe vererek ŞÖNİM'den ayrıldı. Kızıyla birlikte babasının evine giden Süreyya Büyük, eve gelen eşi Mehmet Büyük ile evlerini Diyarbakır'a taşıması koşuluyla anlaşarak Hantepe Mahallesi'ndeki evine geri döndü. 28 Ocak'ta taşınma amacıyla eşyaların araca yüklendiği sırada, Mehmet Büyük, av tüfeği ile eşi Süreyya Büyük'ü öldürdü. Eşinin kız kardeşi Fatma Sever ile yakını Ebubekir Büyük ve çocukları Azat, Ömer ile Enes Büyük'ü de yaralayarak, kaçtı. Süreyya Büyük, otopsinin ardından mahalle mezarlığında toprağa verilirken, jandarma kaçan katilin yakalanması için çalışma başlattı.

SAKLANDIĞI EVİN AHIRINDA YAKALANDI

İl Jandarma Komutanlığı Suç Araştırma Timi (JASAT), Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve istihbarat birimlerinden oluşan özel ekip, yaptığı çalışma ile Büyük'ün saklandığı yeri tespit etti. Büyük, ilçeye bağlı kırsal Güzel Mahallesi'nde saklandığı evin ahırında yakalanarak gözaltına alındı. Büyük'ün jandarmadaki sorgusu sürüyor.

3. Sayfa