Eylemcilere saldırdıkları için soruşturuluyorlardı: Erdoğan ABD'ye korumasız gitti

Eylemcilere saldırdıkları için soruşturuluyorlardı: Erdoğan ABD'ye korumasız gitti

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamak isteyen AKP'liler, The Peninsula Otel'in önünde öğleden sonra bir araya geldi. AKP'liler, Amerikan polisinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı otelin çevresinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamak isteyen AKP'liler, The Peninsula Otel'in önünde öğleden sonra bir araya geldi. AKP'liler, Amerikan polisinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı otelin çevresinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişini bekledi.

"Başkan Erdoğan Amerika'ya hoş geldin" yazılı tişörtler giyen ve ellerinde Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, sık sık "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Kırmızı beyaz, en büyük Türkiye" ve "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları attı.

Otele gelişinde makam aracından inen Erdoğan, beraberindeki Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile kendisini bekleyen AKP'lilerin yanına gitti.

AKP'lilerle selamlaşan Erdoğan, daha sonra konaklayacağı otele geçti.

ERDOĞAN'I ABD POLİSİ KORUDU
Bu arada ABD polisi tarafından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otelin çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı, otelin bulunduğu sokak trafiğe kapatıldı.

Erdoğan'ın koruma müdürü Muhsin Köse ve diğer korumalarının ise Türkiye'den ABD'ye hareket eden özel uçağa binmediği görüldü. Bu durumun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumalarının 16 Mayıs'ta Washington'daki Büyükelçilik önünde Erdoğan'ın korumalarının protestoculara saldırması; bunun ardından ülkede Erdoğan'ın olaya karışan korumalarına yönelik yakalama kararı çıkarılması sebebiyle gerçekleştiği düşünülüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem