Facebook.com kısa süreliğine satılığa çıktı. Hisse senetleri çakıldı

Facebook.com kısa süreliğine satılığa çıktı. Hisse senetleri çakıldı

Alan adının kısa süreliğine de olsa boşa çıkmasının nedeni bilinmiyorNew York Times: Facebook çalışanları şirkete giremiyor!

00.55

Facebook, instagram ve wpatsApp'ta sorun kısmen çözüldü. Özellikle Facebook'ta sayfa linklerinde sorun yaşanıyor

facebook.png


00:30 Twitter'dtan açıklama

Bazen normalden daha fazla insan Twitter kullanıyor. Bu anlara hazırlanıyoruz ama bugün işler tam olarak planladığımız gibi gitmedi. Bazılarınız bunun sonucunda yanıtları ve DM'leri görme konusunda sorun yaşamış olabilirsiniz. Bu düzeltildi. Bunun için üzgünüm!

Mark Zuckerberg'in zararı

Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg şu an kadar 7 milyar dolar zarar etti.
Facebook yaklaşık 20 milyar dolar kaybetti ve piyasa değeri 967 milyar dolara düştü

Bitcoin Facebook'u geçti

Bitcoin, piyasa değeri sıralamasında Facebook'u geride bıraktı

bitco.jpg

Sınır Geçit Protokolü
Sorunun nedeni henüz tespit edilemezken, bir siber güvenlik firmasının üst düzey yetkilisi Dane Knecht, internet trafiğini ulaştırmak üzere ağlar tarafından kullanan Facebook Sınır Geçit Protokolü yollarının 'internetten çekildiğini' ifade etti.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, siber güvenlik uzmanı Kevin Beaumont, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Bu çok büyük bir konfigürasyon hatasına benziyor, Facebook şu sıralar esasen internette yok" ifadelerini kullandı.

The Wall Street Journal: 
Facebook bugün ağ yönlendirme bilgilerinde, şirketin DNS sunucularını etkileyen bir değişiklik yaptı.
Facebook tarafından yapılan değişiklikler site alan adlarını kullanılamaz hale getirdi ve internet bağlantısını kesti

1.5 milyardan fazla Facebook kullanıcısının kişisel bilgileri satılığa çıkarıldı iddiası

Privacy Affairs, 1.5 milyardan fazla Facebook kullanıcısının kişisel ve özel bilgilerinin popüler bir hacker forumunda satılmaya başlandığını aktardı.
Privacy Affair'de yer alan habere göre söz konusu olayın, şimdiye kadar Facebook tarihinde en büyük ve en önemli bilgi sızıntısı olduğu ifade edilirken, sızıntıların internet kullanıcıların 'siber suçluları ve ilkesiz reklamcıları' tarafından küresel çapta hedef alınmasına yol açacağı belirtildi.

Öte yandan, sızıntının, 500 milyon kullanıcının etkilendiği ve birkaç ay önce meydana gelen sızıntıyla bağlantısı olmadığı da tahmin ediliyor.

WhatsApp yetkilisi NBC'ye konuştu:
Binada e-posta dışında hiçbir şey çalışmıyor

Çalışanlar binaya giremedi

New York Times, Facebook çalışanlarının, şirket içi sistem ve iletişimin de çökmesi sebebiyle yavaş yavaş ofisten ayrılmaya başladığını yazdı. Öte yandan, personel kartlarının çalışmamasının, binaya girişleri engellediği yönünde bilgiler geliyor.

Facebook.com satışa çıktı

Facebook ve bünyesindeki iki diğer platform olan Instagram ve WhatsApp'ın çöküşü üzerinden saatler geçerken, kısa süre önce Facebook'un alan adı satılığa çıktı. Alan adı, satılığa çıktığının anlaşılmasından kısa süre sonra Facebook şirketinin bünyesine geri döndü.

Büyük çöküşün ardından bir Twitter kullanıcısı, Facebook'la ilgili hayrete düşürücü bir bulgu paylaştı. Chad Loder adlı kullanıcı, Facebook'un alan adının satılık olduğunu gösterdi. Loder; Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın DNS A ve DNS AAAA kayıtlarının hedef alındığını ifade etti. Kısa süreli şaşkınlığın ardından söz konusu alan adları, tekrar Facebook Inc.'ye geri döndü.

facebook.jpg

 

Hisse senetleri çakıldı

Erişim sorununun etkisiyle Facebook’un hisseleri yüzde 5’in üzerinde düştü. Facebook, Whatsapp ve Instagram’a dünya genelinde yaşanan erişim sorunu, her üç sosyal medya platformunu çatısında barındıran Facebook’un New York borsasında işlem gören hisselerini de olumsuz etkiledi.

Bilim Teknoloji