Facebook, şirket adını yeniden markalaştırıyor

Facebook, şirket adını yeniden markalaştırıyor

Sosyal ağın kendisi muhtemelen Facebook markasını koruyacak ve Instagram, WhatsApp ve Oculus ile birlikte yeni bir ana şirket altında olacak.

 Bu durum Google’ın 2015’te çeşitli projelerini ve bölümlerini, kendisiyle birlikte ana şirketi Alphabet’in altına koymasına benzer bir uygulama olacak.

Verge, isim değişikliğinin şu anda bir sır olduğunu ve tüm üst düzey liderlerin bile bu konuda bilgisi olmadığını söylüyor. Mark Zuckerberg uzun zamandır Facebook’u bir metaverse şirketi yapmak istediğinden bahsediyor ve bu hedefe doğru adımlar atıyor.

facebook.jpg

Bu yılın başlarında, Facebook kendini bir meta evren oluşturmaya adamış bir ekip kurmuştu. Sadece birkaç gün önce, sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimlerini oluşturmak için önümüzdeki beş yıl içinde Avrupa Birliği’ne 10.000 “yüksek vasıflı” iş alımından da bahsedildi. Ayrıca Eylül ayında Ray-Ban Stories artırılmış gerçeklik akıllı gözlükleri de piyasaya sürüldü. Ancak şirket sözcüleri isim değişikliğiyle ilgili konuda yorumlarda bulunmuyor. Bu kadar köklü bir şirketin adının değişmesi analistlere göre kolay sindirilmeyecek.

WhatsApp kullanıcılarına yeni bir özellik daha sunuyor

Bilim Teknoloji