Fahrettin Altun: Devletimiz dimdik ayaktadır

Fahrettin Altun: Devletimiz dimdik ayaktadır

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yurt dışı merkezli yardım kampanyasına yönelik bir açıklama yaparak, "Devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır." dedi.

Türkiye son bir haftasını orman yangınlarıyla yoğun bir mücadele ile geçirdi.

Havadan ve karadan, ormanlarımızı saran alevleri söndürmek için itfaiyecisiyle, ormancısıyla gönüllüsüyle insanüstü bir çaba gösteriliyor.

Devam eden 7 yangın için de yoğun bir çalışma devam ediyor.

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA

Bu sırada ise sosyal medyada bir kararalama kampanyası başlatıldı.

Türkiye'yi aciz göstermek için yurt dışı merkezli başlatılan kampanyada, "heplturkey" etiketi kullanıldı.

"DEVLETİMİZİ ACİZ GÖSTERMEYİ AMAÇLIYOR"

Konuya ilişkin ilk açıklama İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan geldi.

Altun, kampanyanın ideolojik saiklerle ve Türk devletini aciz göstermek, devlet-millet bağını zayıflatmak olduğunu söyledi.

Fahrettin Altun'un açıklamaları şu şekilde:

"Ülkemizi etkisi altına alan orman yangınlarıyla devletimizin tüm imkanları seferber edilerek mücadelemiz devam etmektedir. 35 ilimizde 129 yangının 122'si kontrol altına alınmıştır. Türkiyemiz güçlüdür! 

İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurtdışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır.

"DEVLETİMİZ DİMDİK AYAKTADIR"

Türkiyemiz güçlüdür.Devletimiz dimdik ayaktadır.Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz. #StrongTürkiye

"RESMİ AÇIKLAMALARA İTİMAT EDELİM"

Şu anda sosyal iletişim platformlarında, anlık mesajlaşma gruplarında, forumlarda yayılan bilgilerin büyük çoğunluğu yalan haberdir. Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim."

 

 

Gazeteci Sevilay Yılman ile TRT Ana Haber sunucusu Ersoy Dede arasında '#helpturkey' tartışması

TRT Ana Haber sunucusu Ersoy Dede'nin '#helpturkey' etiketiyle başlatılan kampanyayı "Şahit ol Ya Rab!… biz bu numaraları yemeyiz.. #helpturkey miş.. don koklamaya devam alçaklar sürüsü.." ifadeleriyle eleştirdiği paylaşıma, gazeteci Sevilay Yıldırım'ın yorum yapması üzerine Dede ile Yılman arasında tartışma yaşandı.

Söz konusu paylaşımı alıntılayan Yılman, "Memleketimiz yanıyor! Milyonlarca hayvan feryatla ateş içinde yok oluyor! Garibanların evleri kül oluyor! Söndüremiyoruz ateşi ve insanlık adına yardım istiyoruz dünyadan diye... TRT ana haber spikeri hepimizi don koklayan alçaklar deyip aşağılıyor! Yazıklar olsun siyasetinize!" ifadelerini kullandı.

55992bef-e3c6-4ae6-9e36-c02e8b8ec258.jpeg

Ersoy Dede ise, "Kim üzerine alınırsa.. sevilay fırsatı kaçırmamış.." şeklinde yanıt verirken, Yılman, "Halkın vergileriyle maaşını alan bir devlet memuru gazetecinin/tv cinin memleket sevdasıyla yaptığı çağrıya alçakça yapılan bir yoruma dikkat çekip, cevap verdim! Eğer bir kuruşum varsa senin kursağından geçen haram olsun Ersoy Dede! Yüreğimiz yanıyor.Canımız acıyor. Utan!" diye yazdı.

 

3838a4bc-01d1-4a76-a833-f40517a2647f.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika