Fahrettin Koca'dan Amasya'ya tebrik: "Mavi haberlerimiz çok olsun!"

Fahrettin Koca'dan Amasya'ya tebrik: "Mavi haberlerimiz çok olsun!"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Amasya ilinin aşılama oranını mavi renge geçmesini sosyal medya hesabı üzerinden tebrik etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Amasya'nın düşük riskli iller arasında geçtiğini ve aşılama oranının yüzde 75 üzerine çıkarak mavi renge ulaştığını söyledi.

Aşı haritasında renklerin anlamı nedir?

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs tablosununda değişikliğe giderek vaka, iyileşen, test ve hayatını kaybedenlerin verilerinin yanında aşılama oranı vermeye başlamıştı. En az 1. doz olmuş kişilerin oranın iller bazında kırmızı, turuncu, sarı ve mavi renklerde gösterilmeye başlanmıştı. Yüzde 55'in altında aşılama oranına sahip iller kırmızı renkte, yüzde 55 ve yüzde 65 aarasında aşışama oranına sahip iller turuncu renkte, yüzde 65 ve yüzde 75 arası aşılama oranına sahip iller sarı renkte ve yüzde 75 üstünde aşılama oranına sahip iller mavi renkte gösterilmeye başlanmıştı.

25 Temmuz koronavirüs tablosu şöyle:

koronavirus.jpg

Fahrettin Koca'nın paylaşımı şöyle:

"AMASYA MAVİYE GEÇTİ. Amasya artık düşük riskli iller arasında. En az bir doz aşı olanların oranı %75’in üzerinde. Salgınla mücadelenin kurallarına uyum yüksek. Amasya’yı kutluyoruz. Mavi haberlerimiz çok olsun!"

koca-amasya.png

Sağlık