Faik Öztrak’tan Ömer Çelik’e Çiçek Abbas’lı damat yanıtı

Faik Öztrak’tan Ömer Çelik’e Çiçek Abbas’lı damat yanıtı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı savunan sözlerine, Çiçek Abbas filminden bir replikle yanıt verdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı savunan sözlerine, Çiçek Abbas filminden bir replikle yanıt verdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın bakan olmasını 'aile meselesinin siyaset konusu yapmak' ifadeleriyle skandal bir şekilde savunmasına sosyal medya hesabından yanıt verdi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Siz damadı bakan yapınca bu aile siyaseti olmuyor, Biz sarayın damadına "saray sosyetesinin damadı" deyince aile siyaseti oluyor." ifadelerini kullandı.

'SARAY SOSYETESİ DAMADI DEYİNCE AİLE SİYASETİ OLUYOR'

Çiçek Abbas filminden "Ne diyem Mahmut mu diyem" repliğini kullanan Öztrak, şöyle yazdı:

"AK Parti sözcüsünün açıklamalarına bakarsak, bugün MYK'larında milletin dertlerini bırakmışlar, damadın derdiyle uğraşmışlar. Siz damadı bakan yapınca bu aile siyaseti olmuyor, Biz sarayın damadına "saray sosyetesinin damadı" deyince aile siyaseti oluyor."

AKP'Lİ ÖMER ÇELİK: AİLE MESELESİ

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrası Damat Berat Albayrak için, "Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak Bey'in uyguladığı politikaları tartışırsınız. Ama sürekli olarak aile ilişkileri üzerinden çirkin siyaset yapıyorsunuz, ondan sonra bize cevap verilmiyor diyorsunuz. Bunun neyine cevap vereceğiz?" demişti. Çelik, Albayrak'ın "aile meselesi" olduğunu öne sürerek, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Aile meselesini siyaset konusu yapmak bütün partilerin tabanındaki vatandaşlarımız tarafından ahlak dışı olarak nitelendirilmektedir. Israrla CHP sözcüleri tarafından bu ihlal edilmektedir. Bir de sosyete damat diye bir şey uydurulmuştur. Benim bildiğim sayın Bakanımızın babası Yaşar Albayrak, statüko sosyete ile mücadele eden birisidir. Sayın Yaşar Albayrak'ın yaşadığı hayat, yazdığı kitaplar ortadadır. Statüko sosyetesine karşı mücadele etmiştir."

Devlet Bahçeli istedi, AKP gündeme aldı!

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.