'Beni de mi vurduracaksın?'

'Beni de mi vurduracaksın?'

Habertürk yazarlarından Fatih Altaylı, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in kulübü babasının çiftliği gibi gördüğünü belirterek, "Hıncal Uluç yıllarca bağırdı 'Beni vurdurtan Mustafa Cengiz’dir' diye bana da niyetin o mu?" diye sordu.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in kulübü babasının çiftliği gibi gördüğünü belirterek, "Hıncal Uluç yıllarca bağırdı 'Beni vurdurtan Mustafa Cengiz’dir' diye bana da niyetin o mu?" diye sordu.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 'Havlayanlara Türkçe bir yanıt' başlıklı yazısında Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in üyesi olduğu kulübün resmi sitesinden kendisine saldırdığını yazdı. Cengiz'in kulübü babasının çiftliği gibi gördüğünü öne süren Altaylı, "Yüreği yetiyorsa gelsin karşıma. Hakaret ettiğimi öne sürüp besleme itlerini üzerime saldırtıyor. Ey Mustafa Cengiz Efendi! Hıncal Uluç yıllarca bağırdı “Beni vurdurtan Mustafa Cengiz’dir” diye bana da niyetin o mu?" ifadelerini kullandı. 

Fatih Altaylı'nın yazısından bir bölüm şöyle:

DAHA AZ PARA ÖDE DEMEK HAKARET Mİ

Hakaret ettiğimi öne sürüp besleme itlerini üzerime saldırtıyor. Ey Mustafa Cengiz Efendi! Hıncal Uluç yıllarca bağırdı “Beni vurdurtan Mustafa Cengiz’dir” diye bana da niyetin o mu? Bak efendi, sana hakaret etmiyorum. Galatasaray kulübünün çıkarlarını sana rağmen korumaya çalışıyorum. 19 kulüp diyor ki, “Yahu bu bankalar ile yapmamız için baskı altına alındığımız anlaşmalar kulüpler için ölüm fermanı. Hem faizi yüksek, hem vadesi kısa. Gelin birlik olalım bunun faizini düşürelim, vadesini uzatalım.” Sen ise buna karşı çıkıyorsun. Niye? Daha az faiz ödemek, daha uzun sürede ödemek niye seni rahatsız ediyor, niye? Galatasaray üzerinde hangi oyunları oynuyorsun anlat! Yarın ana para ve faizi dahil yılda 600 milyon TL ödemen geldiği gün ne yapacaksın, gel diğer kulüplerle birlik ol şunu uzat demek Galatasaray’a hakaret mi!

TARİKATÇI MAFYA BU TRİBÜNLERDEN GELMEDİ

Gelelim üzerime saldığın sürüye. Tribünden arkadaşlarımın kurduğu bu taraftar organizasyonu, bir süre sonra kirli ellere geçti. Başında sağına mafyayı, soluna tarikatları oturtan bir sabıkalı, bu taraftar grubunun sözde lideri oldu. Benim 45 senem o tribünde geçti. Mafya bozuntusu sözde tribün lideri o zaman Galatasaray’da yoktu. Çünkü o, o zamanlar Beşiktaş tribünlerinde amigoluk yapıyordu. Baktı Galatasaray’da rant daha büyük Galatasaray tribününe geldi. O mu Galatasaraylı, güldürmeyin beni. O tribünlerde aslan gibi Galatasaraylılar var, mafya bozuntusu tarikat artıklarına mı kaldı tribünler. Sen onlara kalmış olabilirsin Mustafa Cengiz ama Galatasaray onlara kalmadı!

AĞAOĞLU FATURAYI ONA BUNA YOLLUYOR

Ahmet Ağaoğlu ise ayrı bir vaka. Tribünden atlayıp adam kovaladığı, Kupa finalinde bir başkana yakışmayacak hareketler yaptığını söyledim ve o günden beri lehinde tek kelime etmedim. Tribünden atlayan Ali Koç’u da eleştirdiğim gibi. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Kasımpaşa’dan bedelsiz oyuncu almasına ilişkin “şike” ithamlarına karşı ise Kasımpaşa’nın daha önce de Trabzonspor’a verdiği bir oyuncunun parasını alamadığı halde Trabzonspor Avrupa kupalarına katılabilsin diye borçsuzluk belgesi verdiğini, alacağını da 7 yılda tahsil edebildiğini hatırlattım. Kulüplerin zor zamanlarında birbirleri ile dayanışmasının şike olmayacağını söylemek için anlattım bunu da. O belgenin verilmesi için benden aracılık rica eden Trabzonspor yöneticisi genç kardeşim hala orada, canı isterse der ki “Evet Fatih Abi’den ben bu talepte bulundum.” İstemezse de açıklamasın. Canı sağ olsun. Ahmet Ağaoğlu kendi başarısızlığının hesabını hem Trabzon camiasına hem de kendisine destek verenlere vermemek için suçlu yaratmaya bayılıyor.

NE OLMUŞTU?

Galatasaray, resmi sitesinden Fatih Altaylı'nın kulüp başkanı Mustafa Cengiz'e hakaret belirterek, sert bir açıklama yayımlamıştı.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv