Fatih Altaylı'dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a: Dilinizi kedi mi yedi!

Fatih Altaylı'dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a: Dilinizi kedi mi yedi!

Türkiye 6 yaşında evlendirilen çocukla ilgili ayağa kalkmışken Diyanet'in sessiz kalmasına gazeteci Fatih Altaylı'dan çok sert tepki geldi.

Habertürk'teki köşesinden seslenen Altaylı, "Tıpkı milli bayramlarda ve 10 Kasımlarda olduğu gibi kamuflajları giyip araziye uymuş vaziyette. Evet, siz Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş! Neredesiniz?" ifadelerini kullandı.

Altaylı, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin 6 yaşında imam nikâhı ile evlendirilmesine karşı Diyanet İşleri Başkanı'nın sessiz kalmasına tepki gösterdi. Altaylı yazısında, "Tıpkı milli bayramlarda ve 10 Kasımlarda olduğu gibi kamuflajları giyip araziye uymuş vaziyette. Evet, siz Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş! Neredesiniz? Bu pislik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu pisliği yapanlar ve örtbas edenler hakkında fikriniz, zikriniz ne!" ifadelerini kullandı.

Bir konuşun da duyalım

Fatih Altaylı, Ali Erbaş'ı sert şekilde eleştirerek, "Sizi ilgilendirmeyen her konuda ahkam kesmeyi pek seviyorsunuz da, doğrudan sizi ilgilendiren bu tarikat rezaleti hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir konuşun da duyalım Ali Erbaş" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Fatih Altaylı'nın konu ile ilgili sert eleştiriler yaptığı yazının önemli kısımları şöyle: 

"Kendini ilgilendirmeyen her şeye atlayan, elinde kılıçla laik Cumhuriyet'e mesaj veren Diyanet İşleri Başkanı olacak zat bu pislik karşısında yine sessiz.

Tıpkı milli bayramlarda ve 10 Kasımlarda olduğu gibi kamuflajları giyip araziye uymuş vaziyette.

Evet, siz Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş!

Neredesiniz?

Bu pislik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu pisliği yapanlar ve örtbas edenler hakkında fikriniz, zikriniz ne!

Sizi ilgilendirmeyen her konuda ahkam kesmeyi pek seviyorsunuz da, doğrudan sizi ilgilendiren bu tarikat rezaleti hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir konuşun da duyalım Ali Erbaş.

Devlet işlerine girersiniz.

Magazin konularına atlarsınız.

Sizi hiç ama hiç ilgilendirmeyen bir sanatçının sahne kıyafeti hakkında bile konuştunuz da, bu sapkın tarikat lideri ve bu sapkın tarikat ilişkileri hakkında niye tek kelam edemiyorsunuz!

Suskunluğunuzun nedeni ne! 

Dilinizi kedi mi yedi!"

Yazının tamamı için tıklayın...