Fatih Belediyesi’nden etkinlik: Astronot oluyoruz

Fatih Belediyesi’nden etkinlik: Astronot oluyoruz

İstanbul'da Fatih Belediyesi'ne bağlı Bilim Fatih Projesi kapsamında Astronomi, Uzay ve Havacılık Atölyesi kuruldu. Atölyede astronot olmak isteyen gençlere eğitim verilmeye başlandı.

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uzay açıklamaları ardından Fatih Belediyesi’ne bağlı Bilim Fatih Projesi kapsamında “Astronomi, Uzay ve Havacılık Atölyesi” kurulduğu belirtildi.

Fatih Belediyesi, söz konusu atölyede çocuklara “Astronot Oluyoruz” etkinliği düzenlemeye karar verdi.

ONLİNE YAPILACAK

İstanbul Manşet’ten Engin Belli’nin haberine göre, AKP’li Meclis Üyesi Büşra Uncu Özten Mart ayı son meclis toplantısında Kütüphaneler ile ilgili sunum yaparken merkezi Silivrikapı Mahallesi’nde bulunan Bilim Fatih Projesi’ne de değindi. Özten konuşmasında şöyle dedi; “Bilim Fatih Projemiz var. Teknolojiden ve kitaplardan yararlanılan bir merkezdir. İHA’larımız ve SİHA’larımızı yapan T3 Vakfı ile bu projemizi gerçekleştiriyoruz. Teknolojiyi kullanarak bunu gerçekleştiriyoruz. Çeşitli etkinliklerimiz var. Kriptoloji etkinliği, Kesir Bölüm etkinliği, Bilim Tasarım Atölyesi, Teknoloji Atölyesi ve Astronot Oluyoruz etkinliğimiz var. Pandemi de bile online olarak devam edecek çalışmamız” diye konuştu.

GENEL