Fatih Çekirge bir daha sıçradı: Yine 'evet' dedi

Fatih Çekirge bir daha sıçradı: Yine 'evet' dedi

Başkanlık sistemine 'hayır' dediği için Kanal D'deki işine son verilen İrfan Değirmenci'nin ardından 'evet' diyeceğini ilan eden Hürriyet yazarları Fatih Çekirge ve Abdulkadir Selvi gibi isimlerin yazıları gündeme gelmişti....

Başkanlık sistemine 'hayır' dediği için Kanal D'deki işine son verilen İrfan Değirmenci'nin ardından 'evet' diyeceğini ilan eden Hürriyet yazarları Fatih Çekirge ve Abdulkadir Selvi gibi isimlerin yazıları gündeme gelmişti. Çekirge, bugün yeniden 'evet' diyeceğini ifade etti.

"Doğan Yayın Grubu olarak tarafsızlık en temel ilkemizdir" diyerek referandumda 'hayır' diyeceğini açıklayan İrfan Değirmenci'yi kovan Kanal D'ye tepkiler sürerken, Aydın Doğan'ın gazetesi Hürriyet'te açıkça 'evet' çağrıları yer almaya devam ediyor.

Daha önce Sabah yazarı Mahmut Övür'ün çağrısına "Sabah gazetesinden Mahmut Övür bana sormuş. Oyun ne olacak? Ben yıllardır başkanlık sistemini savunan birisi olarak elbette, Evet diyorum" şeklinde yanıt veren Fatih Çekirge, bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı:

Düşlerin, hayallerin ve en önemlisi bu referandum senin geleceğinse eğer...

O zaman vereceğin oy, benden çok seni ve senin çocuklarını ilgilendiriyor.

Evet...

Haliç Kongre Merkezi’nden çıkarken kendi kendime sordum:

Eğer bu referandumda geleceğimiz oylanıyorsa...

Ve eğer gelecek dediğimiz de gençlerimizse...

O zaman gençliğimiz oylanıyor arkadaş.

O yüzden bu referandum...

Gençlerin ve geleceğin referandumudur.