Fatih Tezcan tehdit etmeye devam ediyor… İlahiyatçı Cemil Kılıç’ı da hedef gösterdi

Fatih Tezcan tehdit etmeye devam ediyor… İlahiyatçı Cemil Kılıç’ı da hedef gösterdi

Hakkında soruşturma başlatılan AKP’li trol Fatih Tezcan, TELE1 programcısı İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç’ı hedef alarak tehdit etti.

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından hakkında soruşturma başlatılan AKP’li trol Fatih Tezcan, TELE1 programcısı İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç’ı hedef alarak tehdit etti. Habertürk yazarı Sevilay Yılman da “Ne farkı var FETÖ’cülerin yaptıklarından” başlıklı yazısında, Fatih Tezcan’ın kendisini arayarak tehdit ettiğini yazdı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fatih Tezcan’a “Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin, ailenizi nasıl koruyacaksınız?” sözleri nedeniyle ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ile Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit’ suçlarından soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Soruşturmanın açılmasının ardından Fatih Tezcan tehdit etmeye devam etti. İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç’ı hedef alan Fatih Tezcan, sosyal medyada şu tehdit mesajını yayımladı:

“UMARIM BİR YERDE GÖRÜRÜM DE…”

“Seni yine canlı yayına çağırıyorum Neo-Münafık Cemil Kılıç. Ama bu kez Emevi’den kotarma ideolojini değil, bana “Türk ve İslâm düşmanı” diye yazan ellerini çürütmek için… Umarım bir yerde görürüm de sana Müslüman bir Türk’e bu hakareti etmenin sonucunu öğretirim”

Cemil Kılıç, Tezcan’a “Şu Fatih Tezcan denilen; Türk, İslam ve Atatürk düşmanı, bir zaman evvel bana meydan okuyup televizyonda düelloya çağırmıştı. Hangi vasıfla yapabilmişti, hayret etmiştim. Bugün daha çok hayret ediyorum” diye yanıt verdi.

“ÖZEL TELEFONUMDAN AÇIK AÇIK TEHDİT ETTİ”

Yılman “Bu arada tam yazıyı bitirip editöre yollamak üzereydim ki… Twitter’daki hesabımdan kendisiyle ilgili yapılmış bir paylaşımı RT ettiğimden dolayı Fatih Tezcan aradı ve bu paylaşıma destek verdiğim için akla ziyan üslup ve ifadelerle tehditler savurdu! Bilindiği gibi İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dün akşam soruşturma başlattı. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından… Özel telefonumdan açık açık şahsımı tehdit ederek korkutmaya çalışan Tezcan ile ilgili bu bilgiyi de soruşturmayı başlatan yetkililerin dikkatine sunuyorum… Birileri bu adama Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu, Muz Cumhuriyeti olmadığını lütfen öğretsin…” ifadelerini kullandı.