Fatih Tezcan yine Atatürk’e kin kustu! ‘Neden hiçbir işlem yapılmıyor?’

Fatih Tezcan yine Atatürk’e kin kustu! ‘Neden hiçbir işlem yapılmıyor?’

İktidara yakın yazar Fatih Tezcan, Cumhuriyet Bayramı için Yeni Şafak gazetesinde bulunan Atatürk reklamına tepki gösterirken skandal ifadeler kullandı.Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığıyla...

İktidara yakın yazar Fatih Tezcan, Cumhuriyet Bayramı için Yeni Şafak gazetesinde bulunan Atatürk reklamına tepki gösterirken skandal ifadeler kullandı.

Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığıyla bilinen iktidara yakın yazar Fatih Tezcan’dan Atatürk ile ilgili bir skandal paylaşım daha geldi.

Daha önce de Atatürk’e hakaret ettiği paylaşımları büyük tepki çeken Tezcan, bu sefer de İktidara yakın Yeni Şafak gazetesinde bulunan bir reklama tepki gösterdi.

Yeni Şafak’ın sür manşetinde Atatürk’lü 29 Ekim reklamının bulunmasına tepki gösteren Tezcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“‘Cumhuriyet’i getiriyorum’ yalanıyla başa geçtikten sonra Devlet ve Millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur’dan kaçan, Millet’in Egemenliği’nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm Düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi...”

TEPKİ YAĞDI!

Tezcan'ın paylaşmış olduğu Atatürk'e yönelik düşmanca paylaşımının altına tepki yağdı. Kullanıcılar tepki göstererek, "Herhangi bir devlet büyüğüne en ufak bir hakaret edildiğinde dava açılıyor. Bu adam bunu defalarca yapıyor istediği hakareti ediyor neden buna bir şey olmuyor. Herhangi bir işlem yapılmıyor?" diye sordu.

Anayasanın 5816 numaralı kanunu gereği; şahsın acilen hakettiği cezayı alması gerekmektedir. @EmniyetGM @siberkume @istanbulbld @TC_istanbul @EmniyetGM pic.twitter.com/hD5kBCsmu7

— jet hürgeneral the kaos (@fokyuuu) October 29, 2019