Fatma Girik son yolculuğuna uğurlandı

Fatma Girik son yolculuğuna uğurlandı

1989 yerel seçimlerinde Şişli Belediye Başkanı olarak seçilen Fatma Girik, başkanlığını yaptığı Şişli Belediyesi’nde düzenlenen cenaze töreni ile sevdiklerine veda etti.

Pazartesi günü Kovid-19’a bağlı viral pnömoni (zatürre) tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybeden Fatma Girik’in cenaze töreni düzenlendi. 1989 yerel seçimlerinde Şişli Belediye Başkanı olarak seçilen Fatma Girik, başkanlığını yaptığı Şişli Belediyesi’nde düzenlenen cenaze töreni ile sevdiklerine veda etti.

79 yaşında hayata veda eden usta oyuncunun CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de katıldığı tören Şişli Belediyesi yapıldı. Törenin devamı saat 11.00’da  Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak. Sanatçının cenaze namazı öğle namazını müteakip Teşvikiye Camisi’nde kılınacak, ardından defin için Bodrum’a götürülecek.

MEMDUH’A KAVUŞTU

Girik bir süre önce cenazesiyle ilgili; “Neticede robot değilim bir canlıyım, bir gün elbet ölümü tadacağım. Memduh’a (Ün) kavuşacağım. Ölüm kötü bir şey değil. Kötü olsa Allah ölümü vermezdi. Biz gideceğiz ki ardımızdan yenileri gelsin” açıklamaları yapmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat