Fatma Koç alkışlarla tahliye edildi

Fatma Koç alkışlarla tahliye edildi

Kendisi ve iki çocuğuna şiddet uygulayan eşi Mustafa Koç’u bıçaklayarak öldüren Fatma Koç tahliye edildi. Duruşmaya gelen kayınvalidesi sevinç gözyaşı döktü.

Konya’da, duvarda gördüğü böcek nedeniyle 2 çocuğu ve kendisini döven alkollü eşi Mustafa Koç’u bıçaklayarak öldüren Fatma Koç, ilk duruşmada tahliye edildi. Duruşmaya gelen kayınvalide Güllü Koç ise gelinini cezaevinin kapısında karşıladı.

Tahliye edilen Fatma Koç, “Allah herkesten razı olsun. Herkes arkamda durdu. Hiç umudum yoktu, avukatımın sayesinde tahliye edildim. Allah ondan razı olsun. Çıkamayacağımı sanıyordum, şu an evime geldim çok mutluyum. Kararı duyunca sevincimden ağladım. 5,5 aydır hapisteydim. Bundan sonra çocuklarımla mutlu bir hayat yaşamayı umuyorum. Bu kadar sevenim olduğunu bilmiyordum, herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Fatma Koç’un avukatı Şefika Doğan ise “Başından bu yana Fatma Koç’un dosyasını takip ediyorduk. Müvekkilimin suçsuzluğuna inancımız, başından beri tamdı. Bu noktada en doğru karar verildi. Tahliye kararı bir noktada hem beklediğimiz hem de mahkeme tereddüde uğrar mı diye düşündüğümüz bir karardı. Ama adalet yerini buldu. Bundan sonra bir keşif sürecimiz olacak ve akabinde yeniden bir duruşma görülecek. Gerekli savunmalarımızı yapacağız, buna karşın da müvekkilimin suçsuzluğu ortaya konulacak. Kendisinin cezalandırılmaya yer olmadığına dair bir kararla tamamen bu işten bitmiş bir vaziyette uğurlayacağız diye umuyorum” dedi.