Fazıl Say'dan Ekrem İmamoğlu'na 'Nagehan Alçı' tepkisi

Fazıl Say'dan Ekrem İmamoğlu'na 'Nagehan Alçı' tepkisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, geçen aylarda yaptığı Karadeniz turunda Nagehan Alçı'nın da yer alması tepki çekmişti.

Ekrem İmamoğlu, aylar sonra Nagehan Alçı'ya röportaj verdi. Piyanist Fazıl Say ise Ekrem İmamoğlu'nun, Nagehan Alçı'ya röportaj vermesine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Fazıl Say, "Alay mı ediyor bizlerle? Kimin üstüne yürümek bu? Onu avucunda taşıyan, koruyan, İstanbul’u kazanmasında en büyük desteği veren kitlelere de kurumlara da partilere de resmen saygısızlık bu" ifadelerini kullandı. 

Fazıl Say, Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımları yaptı: 

"Ya Nagehan ve eşinin mağdur ettiği Atatürkçüler, demokratlar, çağdaş insanlar ne olacak?

Evleri basılanlar? Hasta yatağından alınanlar?

Bu ülkeyi savunan bizler çok mu keyif aldık mahkemelerde falan sürünürken?

Bu yüzden pişmanım, hayal kırıklığım büyük. Sadece ben değil, çoğumuz. 

"İmamoğlu, aday gösterilmemeli"

CHP, İmamoğlu’nu aday filan asla göstermemeli. 

Alay mı ediliyor bizlerle?

Kimin üstüne yürümek bu? Onu avucunda taşıyan, koruyan, İstanbul’u kazanmasında en büyük desteği veren kitlelere de kurumlara da partilere de resmen saygısızlık bu.

"İstanbul’u asıl kazanan zaten Canan’dır"

Benim için İstanbul’u asıl kazanan zaten Canan’dır. Asıl kahramanı odur. O yüzden bedel ödetilen mahkemelerde süründürtülen de Canan oldu.   Benim gittiğim ilk celsesinde Ekrem İmamoğlu yoktu bile. Çok tuhafıma gitmişti. Genco Erkal mahkemesinde de. Sonra? Nagehan. Hadi canım sende.     Muhalefet adayının dışardan bir isim olması hiç birimizi rahatsız etmez. İlber Ortaylı hoca gibi erdemli birinin, ya da usta bir ekonomistin (Özgür Demirtaş) ya da usta bir hukukçunun. (Ersan Şen).   Biz sonuçta akıl arıyoruz artık.   Kemal Kılıçdaroğlu da usta bir siyasi. Bence o da olur.    

"Bu halkın hakettiği seviye bu değil"

Akıl arıyoruz. Erdem arıyoruz. Bu halkı bu ülkeyi yüceltecek birini arıyoruz.   Ve çok uzun zamandır bekliyoruz. Artık olmalı...   21. Yüzyılda “alevi” tartışması, beni çok kızdırıyor ve çok da üzüyor.   Bu halkın hakettiği seviye bu değil.   Kemal Kılıçdaroğlu hakkında önyargıları yok edin."     

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem