Federasyon suçlu buldu: Men cezası alabilir

Federasyon suçlu buldu: Men cezası alabilir

İngiliz ekibi Manchester United'da gözden düşen 37 yaşındaki Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, geçen yıl Nisan ayında oynanan Everton maçında yaptığı hareket nedeniyle İngiltere Futbol Federasyonu tarafından suçlu bulundu.

Fedarasyon'un Portekizli yıldıza men cezası verebileceği belirtildi.

İngiliz ekibi Manchester United'da 'istenmeyen adam' haline gelen Cristiano Ronaldo, gündem olmaya devam ediyor. İngiliz devinde bu sezon sadece üç karşılaşmada ilk 11'de yer alan Portekizli yıldız men cezası ile karşı karşıya kaldı.

Transfer dönemini bir hayli çalkantılı geçiren ve son olarak Suudi Arabistan'dan aldığı yıllık 243 milyon euroluk transfer teklifiyle adından söz ettiren Portekizli dünya yıldızı, geçen sezon oynanan Everton maçı sonrasında rakip takım taraftarının elindeki telefonu vurarak yere düşürmesi nedeniyle İngiltere Futbol Federasyonu tarafından suçlu bulundu.

OTİZMLİ TARAFTARIN TELEFONUNA VURMUŞTU
NTV Spor'un haberine göre: Manchester United futbolcusu Ronaldo'nun geçtiğimiz sezon yaptığı hareket için İngiltere Futbol Federasyonundan karar geldi. Portekizli süper yıldız Nisan ayında oynanan Everton maçında Old Trafford'daki tünele giderken otizmli bir taraftarın elindeki telefona vurarak yere düşürmüştü.

Olay sonrasında sosyal medyada tepkiler yükselirken, Merseyside polisi yayınladığı uyarı metninde "9 Nisan Cumartesi günü Everton ile Manchester United maçıyla alakalı iddia bize ulaştı. 37 yaşındaki bir adam saldırı iddiasıyla sorguya çekildi. Konu koşullu uyarı olarak ele alındı ve an itibariyle konu kapandı." açıklamalarına yer vermişti.


FEDERASYON "SUÇLU" DEDİ
Diğer taraftan FA aldığı kararda, Ronaldo'nun suçlu olduğuna karar verdi. Federasyon Portekizli yıldıza uyarı verebileceği gibi, belli sayıda maçtan men kararı da verebilir.