Fellaini transferi arap saçına döndü

Fellaini transferi arap saçına döndü

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, son günlerde ortaya atılan Marouane Fellaini’nin takımdan ayrılacağı yönündeki iddiaları sert bir dille yalanladı. Portekizli çalıştırıcı Fellaini’nin Galatasaray’a transfer olacağı...

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, son günlerde ortaya atılan Marouane Fellaini’nin takımdan ayrılacağı yönündeki iddiaları sert bir dille yalanladı. Portekizli çalıştırıcı Fellaini’nin Galatasaray’a transfer olacağı söylentileri hakkında kendisine yöneltilen soruya, “Benim Galatasaray’a gitmem, Fellaini’nin Galatasaray’a gitmesinden daha kolay. Fellaini benim için fazlasıyla önemli ve ayrılmayacak. Bir menajere ihtiyaçları varsa, bir şansları var ama Marouane?.. Bunu unutun'' şeklinde net bir cevap verdi.

GALATASARAY’DAN AÇIKLAMA
Transfer süreçleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, Belçikalı orta saha oyuncusuyla ilgilendiklerini açıklamış ve bu açıklama gündeme damgasını vurmuştu.

Eski Galatasaray Sportif Direktörü Bülent Tulun, Galatasay'dan yetki aldığını bildirerek Belçikalı oyuncuya yazılı bir teklif gönderdi. Tulun'un kendi el yazısıyla yazdığı ve Fellaini'yi takımın en çok para kazanan futbolcusu yapacak kadar büyük olan teklife dikkat çeken bir başka detay daha vardı.Bülent Tulun, yazının altına “Başkan Danışmanı'' sıfatıyla imza attı. Şuan da Tulun'un böyle bir unvanı bulunmuyor. Ünal Aysal döneminde “Başkan Danışmanı'' olarak çalışan ancak daha sonra kulüpten ayrılan Tulun'un, bu unvanı yeniden kullanması ilginç karşılandı.

TUDOR: İSTEMİYORUM
Öte yandan Galatasaray'ın orta sahaya yapacağı transferde ilginç gelişmeler de yaşanmaya başladı. Teknik Direktör Igor Tudor, tercihini Osmanlıspor'dan Badou Ndiaye'den yana kullansa da, Manchester United'ın dünyaca ünlü yıldızı Marouane Fellaini için Galatasaray kulübü adına Bülent Tulu'nûn İngiltere'ye gittiği ortaya çıktı. Tudor yönetimle yaptığı görüşmede Ndiaye ile Fellaini'nin oyun tarzları arasında büyük farklılıklar olduğunu belirtip Ben çok koşan ve tempolu oynayan bir takım kurmak istiyorum. Bunun için de hareketli ve çok koşan bir merkez orta saha oyuncusuna ihtiyacım var. Ndiaye tam istediğim özelliklere sahip. Fellaini ise durarak oynuyor''' dedi. Tudor'un bu sözlerinin ardından Ndiaye'nin transferi için Osmanlıspor'la temasa geçen yönetim, bonservis için 5 milyon Euro teklif etti. Karşı taraftan gelen olumsuz yanıt üzerine rakamı 6 milyon Euro'ya yükselten Galatasaray yönetimi, Osmanlıspor'dan gelecek cevabı beklemeye başlamıştı.

BUGÜN BEKLENEN CEVAP GELDİ!
Osmanlıspor’da forma giyen Badou Ndiaye ile anlaşmaya varıldı.Galatasaray transfer için Osmanlıspor’a 7 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek. Ndiaye ise yıllık 2.2 milyon Euro kazanacak. Ndiaye, Galatasaray ile 4 yıllık sözleşme imzalayacak. Osmanlıspor’da geçen sezon 42 maça çıkan Senegalli orta saha oyuncusu Ndiaye 7 gol atıp, 3 asist yapmıştı. Osmanlıspori Ndiaye’yi Norveç’in Bodo Glimt takımından 350 bin Euro bonservis bedeli ödeyerek transfer etmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor