Fenerbahçe Ata'nın huzurunda

Fenerbahçe Ata'nın huzurunda

Nahit DURU / ANKARAUlu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 3 Mayıs 1918’de Fenerbahçe Spor Kulübünü ziyaretinin 100’üncü, Fenerbahçe’nin, kuruluşunun 111’ici yılında, Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri...

Nahit DURU / ANKARA

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 3 Mayıs 1918’de Fenerbahçe Spor Kulübünü ziyaretinin 100’üncü, Fenerbahçe’nin, kuruluşunun 111’ici yılında, Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri ile çok geniş bir katılımla, Anıtkabir’i ziyaret etti.

azizyildirim.jpg

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Anıtkabir Özel Defterine şu duygu ve düşüncelerini aktardı:

“ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Ziyaretinizle camiamıza onurların en büyüğünü yaşattığınız o çok kıymetli günden tam 100 yıl sonra bugün Fenerbahçe Spor Kulübü ailesi olarak gurur ve mutlulukla huzurunuzdayız. Ziyaretiniz sırasında bahşettiğiniz övgülerinize mazhar olmak bizim için sonsuza kadar taşıyacağımız en büyük onurdur ve yolunuzdan yürümek vazgeçilmez ilkemizdir.

Her türlü zor koşullara rağmen anadolunun her yerinde yanmaya başlayan bağımsızlık ateşi ve kahraman halkımızca kazanılan zaferler işgal günlerinde Fenerbahçe’nin düşman kuvvetleriyle yaptığı, sahadaki savaşlarda bizlerin gücünün ve azminin ilham kaynağı olmuştur.

İstiklal için, vatanı için, aydınlık için, milletçe verilen savaşta bütün bir ulus önderliğinizde tek vücut olarak bağımsızlığını ve mevcudiyetini yedi cihana haykırmıştır. Dillere destan kahramanlıklar göstererek canlar feda edilerek kazanılan bağımsızlık savaşı laik, demokratik, modern Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra da bizlere bugün dahi ışık tutan ilke ve inkilaplarla mevcudiyetini devam ettirmektedir.

Bugün bir kez daha sizi saygı minnet ve büyük bir özlemle anarken biliyoruz ki gösterdiğiniz yoldan ilerlediğimiz sürece bu vatan var olacaktır. Bu bayrak dalganalacak ve hep bir ağızdan “Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak!" diye haykıracağız. 

İlke ve inklaplarınızın sonsuza kadar Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yolunu aydınlatacağına Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak camiam adına, namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum.


Şükran ve saygıyla
Aziz Yıldırım

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkani “

Gazi Mustafa Kemal, 3 Mayıs 1918’de, İstanbul işgal altındayken Fenerbahçe Spor Kulübü’nü ziyaret etmiş ve kulüp defterine şunları yazmıştı:

“Fenerbahçe Kulübü’nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan asari mesaisini işitmiş ve bu Kulübü ziyaret ve erbab-i himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatimi buraya kayd ile mübahiyim."

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor