Fenerbahçe'de Ali Koç Trabzonspor galibiyeti sonrası açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe'de başkan Ali Koç maç sonu önemli açıklamalarda bulundu.Muhabiin, "Bugün futbolcuların arkasından el salladınız" demesine üzerine Ali Koç: "Arkalarından el salladın diyorsun, ne sallasaydık" dedi

Trabzonspor maçının ardından Ali Koç: 2 günde yerden yere vurulabiliyorsunuz
Deplasmanda Trabzonspor'u 1-0 mağlup ederek şampiyonluk yolunda yarışa devam eden
Süper Lig’in 27’inci haftasında Trabzonspor’u deplasmanda 1-0 mağlup eden Fenerbahçe’de başkan Ali Koç karşılaşmayı değerlendirdi. Teknik direktör Erol Bulut’a ve takıma karşı son günlerde yapılan eleştirileri değerlendiren Ali Koç, ”Sosyal medyaya göre hareket etseydik çok değişiklik yapardık” ifadelerini kullandı. Ali Koç bir basın mensubunun “Bugün Fenerbahçeli futbolcuları yolladınız, arkalarından el salladınız?” sorusu üzerine; “Arkalarından el salladık diyorsun, ne sallasaydık?” ifadelerini kullandı.

Uğurcan'ı tebrik ederim

“İstatistiklere baktım, bayağı gollük pozisyonlarımız var. Uğurcan’ı da tebrik ederim, iyi bir maç çıkardı. Devamlı iyi maçlar çıkarıyor. Öncelikle takımımı tebrik etmek istiyorum. Fenerbahçe arması ve camiası için nasıl savaşılır onu gösterdiler. Gurur duydum.”

Gereksiz puanlar verdik

”Zor bir haftaydı. Şubat ayı iki senedir bize hiç hayırlı gelmiyor. Bu sezon da bu ayda gereksiz puanlar verdik. Puanlarımızı etkileyen hakem hataları da oldu, bu gece o yüzden çok önemliydi. Bu hafta hepimiz elimizi taşın altına koyduk. Arkadaşlarımla ziyaretlerimiz oldu. Trabzonspor, kendi sahasında çok zor bir ekip. Bizden beklenti düşükken 3 puan almak altın değerindedir. Çok güzel bir zemin vardı, bu yönden de kutluyorum.”

”Fenerbahçe Kulübü’nde başkan olmak, hoca olmak, sportif direktör olmak, futbolcu olmak çok zor. İki günde yerden yere vurulabiliyorsunuz, iki günde göklere çıkarılabiliyorsunuz. Fenerbahçe’de hoca olmak çok zordur. Bir günde getirirler, bir günde götürürler. Bizim camiamız diğer camialara göre daha talepkar. Duygular bir anda en yükseğe çıkıp bir anda en dibe düşebiliyor. Biz sosyal medyaya göre hareket etseydik pek çok değişiklik yapardık.”

“Alınan kararlar, ortak alınan kararlardır. Ne hoca tek başına karar alır, ne biz. Oturulur istişare edilir. Bizim için her futbolcumuz bir değerdir. Bugün kadroda olmazlar, yarın olurlar. Bugünkü futbolla Trabzon’a puan kaybetsek bile ben buradan memnun ayrılırdım. Fenerbahçe arması için nasıl savaşılacağını bugün futbolcularımız gösterdi”

Ne sallasaydık!
Muhabir: "Bugün takımı yolcu ederken futbolcuların arkasından el salladınız. Daha önce böyle bir şey pek görmemiştik."
Ali Koç: "Arkalarından el salladın diyorsun, ne sallasaydım?"

 

Trabzonspor külübüne ev sahipliği için teşekkür ederim

“Trabzonspor kulübüne, Ahmet Ağaoğlu’na ve yöneticilere, buraya geldiğimiz andan itibaren gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür ederim. Trabzonspor’un da yolu açık olsun. Onlara da şans ve başarı diliyorum.”

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor