Feriköy’deki İSKİ binasının yerine ne yapılacağı belli oldu

Feriköy’deki İSKİ binasının yerine ne yapılacağı belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada Şişli Feriköy’de İSKİ’ye ait binaların bulunduğu yaklaşık 20 bin metrekarelik alana ilişkin yeni bir proje hazırladıklarını...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada Şişli Feriköy’de İSKİ’ye ait binaların bulunduğu yaklaşık 20 bin metrekarelik alana ilişkin yeni bir proje hazırladıklarını duyurdu.

Uysal, proje kapsamında İSKİ binalarının tümünü kaldıracaklarını, alanın 18 bin metrekaresini yeşillendirirken 2 bin metrekaresine ise “bölgenin ihtiyaçları çerçevesinde'' Feriköy İmam Hatip Ortaokulu yapacaklarını duyurdu.

İSKİ’nin artık her bölgede, her mahallede ayrı ayrı idari binalara ihtiyaç duymadığını söyleyen Uysal, Feriköy’deki dört mahallenin muhtarının bölgeye bir otopark yapılması taleplerini belediyeye ilettiğini aktardı, “Çalışmalarımız kapsamında mahallelerde boş alanlarda otopark yapıp üzerine park yapmak yerine okul alanlarının altını otopark yapıyoruz. Diyoruz ki, eğer bir yerde kamu binası varsa, altını otopark yapalım'' dedi.