'FETÖ de kadınları sahneden böyle indirmişti'

'FETÖ de kadınları sahneden böyle indirmişti'

TBMM Çanakkale Şehitlerini anma etkinliğinde, Devlet Tiyatroları'nın 3 gün provasını yaptığı gösteriye 1 saat kala, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın da katılacağı gösteride kadın oyuncuların sahneye çıkması, geçtiğimiz Perşembe...

TBMM Çanakkale Şehitlerini anma etkinliğinde, Devlet Tiyatroları'nın 3 gün provasını yaptığı gösteriye 1 saat kala, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın da katılacağı gösteride kadın oyuncuların sahneye çıkması, geçtiğimiz Perşembe günü engellenmişti. Kararın Meclis Başkanı Kahraman'ın talebiyle alındığı bildirilmişti.

Konuyla ilgili olarak tartışmalar sürerken, Türkiye’nin ilk kadın savaş muhabiri Şerif Turgut, kişisel sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

"BUNLAR KISA KOLLU, CEKET GİYECEKLER O ZAMAN"

Turgut, FETÖ'nün "güçlü" olduğu zamanlar diyerek bir olaydan bahsederken, KHK ile kapatılan Fatih Üniversitesi'ne o dönem şarkıcı Serdar Ortaç'ın çağrıldığını anlattı. Ortaç'ın, arkasında dansçı kızlarla sahne aldığını belirten Turgut, FETÖ abilerinin, dansçı kızların sahneden indirilmesini istediğini, bu istekleri olmayınca da, "Bunlar kısa kollu, ceket giyecekler o zaman" diye tepki gösterdiklerini belirtti.

Turgut ayrıca, "Kadınları aşağılayarak Türkiye Cumhuriyeti'nde var olamayacaklar. Dersini almayanlar gider. Burası ne Suud'un Vahabı, ne de İran'ın mollalarının Burası Türkiye Cumhuriyeti, savaşmamızı isterlerse savaşırız, bizleri ezemeyecekler" diye de belirtti.

İşte Turgut'un o paylaşımları:

3131231231232.png