FETÖ şüphelisiydi! Gerici Alparslan Kuytul: Avrasyacıların bayram ettiği günler yakında bitecek!

FETÖ şüphelisiydi! Gerici Alparslan Kuytul: Avrasyacıların bayram ettiği günler yakında bitecek!

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden bir gün önce “Erdoğan'ın kalemi kırılmıştır, yakında işi bitirilecektir” ifadelerini kullanan Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, Avrasyacıları hedef aldı.Adana'da Furkan Eğitim ve...

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden bir gün önce “Erdoğan'ın kalemi kırılmıştır, yakında işi bitirilecektir” ifadelerini kullanan Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, Avrasyacıları hedef aldı.

Adana'da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik soruşturma kapsamında haklarında 5 ayrı suçtan 3 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istenen, vakfın kurucu genel başkanı Alparslan Kuytul, geçen hafta yaptığı konuşmasında İdlib’teki 34 şehidin ardından yaşananlara ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Odatv'nin haberine göre; Kuytul konuşmasında Doğu Perinçek'in genel başkanlığını yaptığı Vatan Partisi’ni ve Avrasyacılığı savunanları hedef alarak, “Türkiye, Amerika ve Avrupa ile arayı bozup Rusya ve Çin'e yaklaştı. Bu projeyi de Vatan Partisi ile birlikte gerçekleştirdi. Öyle zannediyorum ki şu anda artık o proje rafa kalktı, Avrasyacıların herhalde o bayram ettikleri günler yakında bitecek gibi görünüyor” dedi.

Politika