FETÖ’den tutuklu kardeşler 250 bin liraya serbest kaldı

FETÖ’den tutuklu kardeşler 250 bin liraya serbest kaldı

FETÖ’den tutuklu bulunan Sarılar İnşaat ortaklarından Adem ve Yavuz Sarı kardeşlerin ayrı ayrı 250 bin lira kefaletle serbest kalmasına karar verildi.

FETÖ’den tutuklu yargılanan Sarılar İnşaat ortaklarından Adem ve Yavuz Sarı kardeşlerin, 250’şer bin lira kefaletle serbest bırakıldı. Adem Sarı savunmasında, FETÖ’yle bir bağlantısı olmadığı iddiasını dile getirdi ve bu nedenle etkin pişmanlıktan faydalanmak istemediğini söyledi. Kardeşi Kadir Sarı’nın firari kayınpederi Hasan Yılmaz’ın örgütün kapatılan Rasanet Vakfı başkanı, firari kayınbiraderi Ammar Yılmaz’ın FETÖ’nün Antalya’da ileri gelenlerinden olduğunu kaydeden Sarı, kardeşinin de bu akrabalık ilişkilerinden dolayı söz konusu yapıya yakın durduğunu ileri sürdü.

250 BİN LİRAYA SERBEST KALDILAR
Sanık Yavuz Sarı ise FETÖ üyesi olduğuna dair suçlamaları kabul etmediğini, bu nedenle etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istemediğini belirtti. Şirket hesaplarına ilişkin açıklamayı ağabeyi Adem Sarı’nın ayrıntılı anlattığını ifade eden Sarı, kardeşinin ifadelerine katıldığını, beraat veya tahliyesine karar verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, mevcut delil durumu, tutuklu kaldıkları süre göz önüne alınarak, sanıklar hakkında bu aşamada adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının yeterli olacağı kanaatiyle yurt dışı çıkış yasağı uygulayarak, ayrı ayrı 250 bin lira kefaletle tahliyelerine karar verdi.