FETÖ'den yargılanan gazeteci: Hüseyin Avni Coş'un tavsiyesiyle başladım

FETÖ'den yargılanan gazeteci: Hüseyin Avni Coş'un tavsiyesiyle başladım

Gülen Cemaati’nin yayın organlarından Rota Haber’in de bir dönem yazarı olan görme engelli Cüneyt Arat’a “Fethullah Gülen’i övücü paylaşımlar yaptığı'' gerekçesiyle ev hapsi tedbiri verilmişti.Odatv'den Sami Menteş'in...

Gülen Cemaati’nin yayın organlarından Rota Haber’in de bir dönem yazarı olan görme engelli Cüneyt Arat’a “Fethullah Gülen’i övücü paylaşımlar yaptığı'' gerekçesiyle ev hapsi tedbiri verilmişti.

Odatv'den Sami Menteş'in haberine göre Arat’ın yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasında mahkeme ev hapsi tedbirinin kaldırılmasına karar verdi. Ancak bugün görülen duruşmada başka bir nokta dikkat çekti.

“BAŞBAKAN’DAN ÖDÜL ALDIM''

Arat mahkemedeki ifadesinde Fethullah Gülen ve cemaatine sempati duyduğunu kabul etti ve “14 yaşında Fethullah Gülen'in engellilere ilişkin bir vaazı dinledim ve bu vaazdan çok etkilendim, ardından üst düzey yöneticilerin ve atanmışların aracılığıyla birçok engelliye yardımcı oldum, dönemin Başbakanı'ndan ve kabine üyelerinden ödüller aldım'' dedi.

“HÜSEYİN AVNİ COŞ’UN TAVSİYESİYLE…''

Rota Haber’in eski yazarı Cüneyt Arat gazeteciliğe başlamasını da şöyle anlattı:

“18 yaşında dönemin Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un tavsiyesi ile gazeteciliğe başladım. Fethullah Gülen ve cemaati de övmüşümdür, siyasiler kandırıldık, aldatıldık derken bizim gibi masum engellilerin mağdur edilmesini kabullenemiyorum. Ben görme engelliyim, benim evimi 10 polisle basmışlardır.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv