FETÖ'nün 5 basamaklı yeni şeması ortaya çıktı

FETÖ'nün 5 basamaklı yeni şeması ortaya çıktı

Emniyet birimleri,  FETÖ ile bağlantı kişilerin “Yüceler'', “İbn-i Erkam'' ve “Serden Geçti'' grubu olarak adlandırıldığını belirledi.13 kişilik Yüceler grubunun örgütün en üst tabakası olduğu ve Fethullah Gülen...

Emniyet birimleri,  FETÖ ile bağlantı kişilerin “Yüceler'', “İbn-i Erkam'' ve “Serden Geçti'' grubu olarak adlandırıldığını belirledi.

13 kişilik Yüceler grubunun örgütün en üst tabakası olduğu ve Fethullah Gülen ile yakın çevresinden oluştuğu öne sürülüyor. 300 kişiden oluşan İbn-i Erkam grubunun örgütün hassas noktası olduğu ve dağılması halinde örgütün tamamen çökebileceği, bu grubun “finansal güç'' ve “deşifre edilmemiş topluluk'' olarak değerlendirildiği ifade ediliyor. İbn-i Erkam grubunda bulunan örgüt üyelerinin uluslararası bağlantılarının olduğu, yurtdışına yoğun giriş-çıkış yaptıkları, ağırlıklı olarak ticari faaliyetlerle uğraştıkları öğrenildi. 600 kişiden oluşan Serden Geçti grubunda bulunanların da İbn-i Erkam grubundaki yakınlarının iletişiminden sorumlu oldukları, kendilerini İbn-i Erkam grubu için feda edebilecekleri, bu grubunun işleri ile ilgilendikleri dile getiriliyor. Gazete Habertürk'ten Neşet Dişkaya'nın haberine göre yapılan operasyonlar ve istihbarat çalışmalar sonucu ortaya çıkarılan ve 5 basamaktan oluşan örgütün yeni şeması şöyle:

  • - YÜCELER: Örgüt lideri ve yakın çevresi, 13 kişi
  • - İBN-İ ERKAM: Uluslararası bağlantılı, kripto, 300 kişi
  • - SERDEN GEÇTİ: İbn-i Erkam’a bağlı, 600 kişi
  • - KAÇAK ÜYELER: Yurtiçinde ve yurtdışında firari olanlar
  • - FEDA: Adli işlem görmüş ve/veya tutuklu örgüt mensupları.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem