FHKC’den 'Arap Halk Cephesi' çağrısı

FHKC’den 'Arap Halk Cephesi' çağrısı

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) 31 Mart’ta Tunus’ta düzenlenen 30. Arap Zirvesi’ne ilişkin bir açıklama yayımladı.FHKC’nin açıklamasında, 30. Arap Zirvesi’nde Arap halklarının çıkarlarına ters düşmesine rağmen...

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) 31 Mart’ta Tunus’ta düzenlenen 30. Arap Zirvesi’ne ilişkin bir açıklama yayımladı.

FHKC’nin açıklamasında, 30. Arap Zirvesi’nde Arap halklarının çıkarlarına ters düşmesine rağmen ABD’nin iradesine boyun eğildiği vurgulanırken, ABD-İsrail politikalarına ve Trump’ın Kudüs ve Golan hamlelerine karşı hiçbir pratik karar çıkmadığı ifade edildi.

Açıklamada, birçok Arap ülkesinin Trump’ın “yüzyılın anlaşması” olarak tarif ettiği plana ilişkin tavır almadığı vurgulanırken, bu durumun Filistin ulusal davasının tasfiyesi anlamına geldiği belirtildi.

FHKC tarafından yapılan açıklamada, Suriye’nin Arap Zirvesi’ne geri dönmesinin engellenmesinin, terörizmin teşviki anlamına geleceği ifade edildi.

Açıklama, Ortadoğu’daki emperyalist planların bertaraf edilmesi için Arap Halk Cephesi’nin oluşturulması çağrısı ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya