Fiat Chrysler Automobiles maske üretecek

Fiat Chrysler Automobiles maske üretecek

Fiat Chrysler Automobiles CEO’su Mike Manley Automotive News Europe ile düzenlediği röportajda firmanın Asya topraklarında maske

Fiat Chrysler Automobiles CEO’su Mike Manley Automotive News Europe ile düzenlediği röportajda firmanın Asya topraklarında maske üretmeye başlayacağını açıkladı.

Maskeler firmanın Asya’da bulunan fabrikalarında gerçekleşecek. Bir aydan kısa bir sürede bir milyondan fazla maske üretilecek ve Fiat Chrysler Automobiles tarafından üretilecek bu maskeler ücretsiz bir şekilde ihtiyaç sahibi doktorlar ve sağlık çalışanlarına dağıtılacak. Ayrıca İtalyan marka Ferrari’de hastaların ihtiyacı olan aspiratörleri üretecek.

Fiat Chrysler Automobiles

FCA coronavirüse karşı savaş açan ilk otomobil üreticisi değil elbette. Geçtiğimiz günlerde benzer bir hamle McLaren’den de geldi. McLaren yetkilileri otomobil üretimi yapamadıkları bu dönemde hastaların sağlığına kavuşabilmesi için yardımcı bir etken olan vantilatörlerden üretmek istediğini belirtti. Ekibin tasarımlarının ve görüşünün bu konuda önemli olabileceğini dile getiren yetkili hastanelerdeki eksiklikleri giderebileceğini iddia etti.

Sanırım FCA’da diğer otomobil firmaları da coronavirüs ile yeterince savaşmaya hazır. ABD’de vakaların giderek artması General Motors’u hareketlendirdi. General Motors, ihtiyaç duyan hastahaneler için aspiratör üretimine başlayacağını duyurdu. Firma bu konuda Ventec isimli medikal ekipman üreticisi ve tedarikçisi ile el sıkıştı. Project V adı verilen bu proje kapsamında 200.000’den fazla aspiratör üretilmesi amaçlanıyor.

Covid-19 pandemi en çok otomotiv sektörünü yaraladı. Ünlü otomobil üreticileri ilk etapta Çin üzerinden tedarik konusunda kısıtlama getirdiler. Daha sonra Çin’de bulunan fabrikalarını geçici süreyle kapatmak zorunda kaldılar. İtalya ve İspanya’da virüs yaygınlaşınca buralardaki yerlerde de fabrikalar kapandı. FCA’da İtalya’daki fabrikalarını kapatan firmalar arasında yer alıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde neler ile karşılaşacağız.

Half-Life 3 neden gelmiyor? Valve açıkladı!

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji