Fiat Egea zama doymuyor

Fiat Egea zama doymuyor

Sıfır otomobil denildiğine ülkemizde akla ilk gelen modellerden biri olan Fiat Egea’nın fiyatı bir kez daha zam gördü.

Fiat Egea fiyatları yine zamlandı! Zam son zamanlarda ülke ve vatandaşın birincil gündem maddesi haline geldi. Dünya genelinde nerede ne vaka olursa olsun, ülkemize zam olarak geri döndüğü bu günlerde iğneden ipliğe her şeyin zamlandığı bir gerçek. Bu kapsamda aslında artık zamları yavaş yavaş kanıksadığımız da söylenebilir. Ancak yine de bazı ürünler var ki, onlara gelen zamlar daha fazla can sıkıyor. Fiat Egea’da onlardan biri.

Fiat Egea’yı özel kılan şey, ülkemizdeki “sıfır otomobil” algısıyla özdeşlemiş olması. Yani herhangi bir konuşmada “sıfır otomobiller kaç paradan başlıyor” diye düşünüldüğünde, referans olarak ilk akla gelen model genelde Fiat Egea oluyor. İşte bu sebeple de, bu araç fiyatında yaşanan her artış, yeni otomobil alacak olanları hele ki de bunu ilk defa yapacak olanları fazlasıyla korkutuyor.

Bildiğiniz üzere Fiat Egea serisine bu ay içerisinde otomatik şanzıman, Nisan ayı içerisinde ise hibrit motor seçenekleri dahil olacak. Haliyle bu iki seçeneğin seriye dahil olmalarıyla birlikte bu modellerdeki fiyatlar da artış gösterecek. Ancak maalesef otomobilin zamlanması için bu yeni modeller beklenmedi ve bugün itibariyle aracın tüm paketleri yeni tarifeye geçti.

Fiat’ın internet sitesini kontrol ettiğimiz zaman, düne kadar 257.000-TL civarında bir fiyattan satışta olan 1.4 Fire 95 HP Easy sedan başlangıç paketinin 265.900-TL’ye çıktığını görüyoruz. Bunun anlamı baz pakette yaklaşık 10.000-TL’lik bir artış söz konusu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv